LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Wirtualne laboratorium dla projektów audio wykorzystujących rozwiązania od ST

Wirtualne laboratorium dla projektów audio ST

Firma STMicroelectronics udostępniła oprogramowanie służące do projektowania i ewaluacji systemów budowanych w oparciu o jej układy SoundTerminal i cyfrowe mikrofony MEMS. Pakiet, nazwany APWorkbench (Audio Processor Workbench) jest pierwszym na rynku rozwiązaniem do kompleksowego testowania całych systemów audio, od mikrofonu, przez procesor i wzmacniacz aż do głośnika.

Według zapewnień STMicroelectronics Audio Processing Workbench jest więcej niż tylko wyposażonym w interfejs graficzny programem  do konfiguracji i testowania systemów audio. Stanowi również wirtualne laboratorium, dające inżynierom możliwość poznawania i oceny możliwości układów audio firmy ST, wliczając wzmacniacze wielokanałowe, procesory DSP oraz mikrofony MEMS. APWorkbench Program pozwala przesłać strumień dźwięku do komputera, przetwarzać go przez układy ST i odsłuchiwać na bieżąco.

Oprogramowanie ma wbudowane wirtualne oscyloskopy i analizator widma pracujące w czasie rzeczywistym, daje pełen dostęp do rejestrów wybranych układów oraz pozwala programować equalizery z różnymi typami filtrów za pomocą kliknięcia. Pracę ułatwia możliwość zapisywania presetów konfiguracji układów oraz okno loggera, który zapisuje wszystkie operacje wejścia wyjścia oraz zapisy i odczyty pamięci RAM. Do zapisu komend w konsoli lub plikach tekstowych służy specjalny język skryptowy.

Zestawy ewaluacyjne linii SoundTerminal mogą współpracować z APWorkbench dzięki interfejsowi APWLink, natomiast ocenę mikrofonów MEMS firmy ST umożliwia zestaw ewaluacyjny STSmartVoice, który podłączyć można do komputera przez interfejs USB STAudioHub. W tej konfiguracji możliwa jest jednoczesna praca z maksymalnie sześcioma mikrofonami.

Szczegółowe informacje o Audio Processor Workbench można znaleźć na stronie www producenta.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!