LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Wirtualne laboratorium dla projektów audio wykorzystujących rozwiązania od ST

Wirtualne laboratorium dla projektów audio ST

Firma STMicroelectronics udostępniła oprogramowanie służące do projektowania i ewaluacji systemów budowanych w oparciu o jej układy SoundTerminal i cyfrowe mikrofony MEMS. Pakiet, nazwany APWorkbench (Audio Processor Workbench) jest pierwszym na rynku rozwiązaniem do kompleksowego testowania całych systemów audio, od mikrofonu, przez procesor i wzmacniacz aż do głośnika.

Według zapewnień STMicroelectronics Audio Processing Workbench jest więcej niż tylko wyposażonym w interfejs graficzny programem  do konfiguracji i testowania systemów audio. Stanowi również wirtualne laboratorium, dające inżynierom możliwość poznawania i oceny możliwości układów audio firmy ST, wliczając wzmacniacze wielokanałowe, procesory DSP oraz mikrofony MEMS. APWorkbench Program pozwala przesłać strumień dźwięku do komputera, przetwarzać go przez układy ST i odsłuchiwać na bieżąco.

Oprogramowanie ma wbudowane wirtualne oscyloskopy i analizator widma pracujące w czasie rzeczywistym, daje pełen dostęp do rejestrów wybranych układów oraz pozwala programować equalizery z różnymi typami filtrów za pomocą kliknięcia. Pracę ułatwia możliwość zapisywania presetów konfiguracji układów oraz okno loggera, który zapisuje wszystkie operacje wejścia wyjścia oraz zapisy i odczyty pamięci RAM. Do zapisu komend w konsoli lub plikach tekstowych służy specjalny język skryptowy.

Zestawy ewaluacyjne linii SoundTerminal mogą współpracować z APWorkbench dzięki interfejsowi APWLink, natomiast ocenę mikrofonów MEMS firmy ST umożliwia zestaw ewaluacyjny STSmartVoice, który podłączyć można do komputera przez interfejs USB STAudioHub. W tej konfiguracji możliwa jest jednoczesna praca z maksymalnie sześcioma mikrofonami.

Szczegółowe informacje o Audio Processor Workbench można znaleźć na stronie www producenta.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!