Nowe oscyloskopy cyfrowe ISO-TECH u RS Components – dokładne pomiary i niski koszt

Firma RS Components wprowadziła na rynek serię dwukanałowych oscyloskopów ISO-TECH IDS-6000A-U z zapisem cyfrowym. Oprócz szerokości pasma od 70 do 150 MHz urządzenia serii IDS6000A-U oferują kolorowy wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 5,7”, który ułatwia badanie przebiegów. Charakteryzujące się ergonomiczną konstrukcją i wagą zaledwie 2,5 kg oscyloskopy serii IDS6000A-U oferują różne tryby próbkowania, długość rekordu akwizycji 4000 punktów, częstotliwość próbkowania w czasie rzeczywistym o wartości 250 MSa/s oraz częstotliwość próbkowania równoważnego 25 GSa/s, co pozwala na elastyczne przetwarzanie sygnałów wejściowych. Kilka trybów pozyskiwania danych i aż 27 funkcji pomiaru automatycznego umożliwiają użytkownikowi szybkie przeprowadzenie dokładnego pomiaru przebiegów.

Oscyloskopy serii IDS-6000A-U obsługują pełne sterowanie zdalne lub zapisywanie danych przez hosta USB i interfejsy urządzeń. Obsługa standardu PictBridge ułatwia drukowanie w przypadku podłączenia urządzenia do drukarki za pomocą kabla USB. Wydajność jest optymalizowana poprzez odpowiednie dobieranie długości rekordów pamięci i częstotliwości próbkowania. Technologia MemoryPrime umożliwia przechowywanie 2 milionów punktów danych przebiegów. 

Dzięki czytelnej strukturze menu oscyloskopy serii IDS-6000A-U są łatwe w obsłudze i sprawdzają się w różnych zastosowaniach — w laboratoriach i placówkach edukacyjnych, przy testowaniu produktów i kontroli jakości, przy operacjach serwisowych i obsłudze posprzedażnej, jak i przy projektowaniu produktów oraz debugowaniu.

Oscyloskopy serii IDS-6000A-U należą do gamy produktów testowych i pomiarowych ISO-TECH, marki własnej firmy RS Components, która oferuje korzystne ceny produktów przy specyfikacjach i parametrach takich samych, jak w przypadku urządzeń wielu droższych marek. 

Lista oscyloskopów ISO-TECH wraz ze szczegółowym opisem i ceną dostępna jest na stronie www firmy RS Components.

O autorze