LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
SoM / SBC

Tak powstaje Raspberry Pi

Raspberry Pi jest bez wątpienia najpopularniejszym komputerem embedded na świecie. Wynika to z jego niskiej ceny, dobrych parametrów, ale także doskonałego otoczenia, w skład którego wchodzą zarówno elementy mechaniczne (jak obudowy, elementy chłodzące itp.), elektroniczne (płytki ekspanderów funkcjonalnych, dodatkowe interfejsy komunikacyjne, peryferia itp.), jak i oprogramowanie (w postaci systemów operacyjnych bazujących na Linkusie i Androidzie oraz różnorodnych aplikacji). Popularności RPi sprzyja także łatwa dostępność komputera, która nie ma w naszym kraju precedensu w branży elektroniki embedded. Mniej i bardziej zaawansowane przykłady aplikacji komputerów Raspberry Pi można obejrzeć (i przeczytać) także w naszym portalu, w prezentowanych przykładach korzystamy ze sprzętu udostępnionego przez sklep dla elektroników KAMAMI.pl (pełna oferta elementów i podzespołów związanych z Raspberry Pi jest dostępna pod adresem).

Powszechna dostępność komputerów Raspberry Pi jest pochodną dobrze zorganizowanego łańcucha produkcyjnego, którego istotna część jest ulokowana w Wielkiej Brytanii. Jak Raspberry Pi jest produkowany w brytyjskiej fabryce można zobaczyć na filmie poniżej.

 

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!