Tektronix poszerza rodzinę oscyloskopów TBS1000

Firma Tektronix poinformowała o poszerzeniu rodziny niedrogich oscyloskopów TBS1000 o trzy modele czterokanałowe.

Zaprojektowana głównie z myślą o szkołach i uczelniach rodzina oscyloskopów TBS1000 (Tektronix Basic Scope) obejmowała do tej pory pięć modeli dwukanałowych o pasmach od 25 do 150 MHz. Trzy nowe modele czterokanałowe cechują się  pasmem 60 MHz, 100 MHz oraz 150 MHz, częstotliwością próbkowania sygnału do 1 GS/s oraz 3-procentową precyzją pomiarów napięć DC we wszystkich zakresach (do 2 mV/działkę). Nowe przyrządy, podobnie jak wcześniejsze modele, oferują 16 automatycznych funkcji pomiarów oraz analizy FFT, możliwość wykonywania działań matematycznych na przebiegach oraz kursory i triggery (także typu pulse width i video).

Wszystkie modele serii TBS1000 mają bogaty i dobrze udokumentowany interfejs programowy, znacznie ułatwiający sterowanie pomiarami i wykonywanie transferu danych, oferują także funkcję zapisu przebiegów w postaci logów na dysku USB. Podstawowa rodzina oscyloskopów Tektronix daje też możliwość ustawiania masek, służących do klasyfikacji sygnałów jako poprawnych lub błędnych i ewentualnej reakcji na niepożądane przebiegi.

Przyrządy można podłączyć do komputerów PC przez interfejs USB, a do zapisu przebiegów i dokumentacji wyników od strony komputera służy bezpłatne oprogramowanie OpenChoice. Oscyloskopy TBS1000 są objęte 5-letnią gwarancją.

Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie www firmy Tektronix.

Jedynym autoryzowanym serwisem i dystrybutorem firmy Tektronix w Polsce jest firma TESPOL www.tespol.com.pl, ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42.

O autorze