Płytka ewaluacyjna dla mikrokontrolerów SPC56L (PowerPC)

Płytka ewaluacyjna dla mikrokontrolerów SPC56L (PowerPC)

Discovery to nazwa kojarzona do tej pory wyłącznie z płytkami uruchomieniowymi dla mikrokontrolerów z rodziny STM32 i STM8. Teraz firma STMicroelectronics postanowiła do tej grupy produktów dołączyć kolejną płytkę, ale dedykowaną dla zupełnie innego rodzaju układów elektronicznych, a mianowicie mikrokontrolerów SPC56L.

SPC56 to rodzina 32-bitowych mikrokontrolerów PowerPC, przeznaczonych głównie dla aplikacji motoryzacyjnych. Szerzej o tych układach pisaliśmy w artykułach:

Na płytce, która otrzymała nazwę SPC56xL Discovery+, oprócz mikrokontrolera znajdują się: gniazda komunikacyjne (CAN, FlexRay), dwa potencjometry, przycisk RESET, trzy diody LED użytkownika, gniazdo JTAG oraz złącze pozwalające na dostęp do wszystkich wyprowadzeń mikrokontrolera. Na płytce zintegrowano również blok zasilania składający się z dwóch regulatorów napięcia (5 i 3,3 V) oraz gniazda zasilania 12 V.

Oprogramowanie dla płytki można tworzyć korzystając z opartego na platformie Eclipse środowiska programistycznego SPC5studio. Proces tworzenia aplikacji ułatwia zintegrowane w SPC5studio narzędzie do generowania kodu konfiguracyjnego dla mikrokontrolera.

Sugerowana cena zakupu płytki SPC56xL Discovery+ to 125.44 USD. Więcej informacji o tym produkcie dostępnych jest na stronie www firmy STMicroelectronics.

O autorze