LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowa rodzina mikrokontrolerów firmy Zilog

Nowa rodzina mikrokontrolerów firmy Zilog

Firma Zilog ogłosiła rozszerzenie swojego portfolio o nową rodzinę mikrokontrolerów S3 do zastosowań w systemach przemysłowych, medycznych i konsumenckich. Mikrokontrolery te są kompatybilne ze starszą rodziną układów Zilog Z8.

Rodzinę S3 tworzy dziesięć modeli mikrokontrolerów: osiem z serii S3F8 i dwa z serii S3F9. Są one oparte na 4- lub 8-bitowym rdzeniu SAM86, bądź SAM88. W zależności od wariantu układu maksymalna częstotliwość pracy przy wykorzystaniu oscylatora wewnętrznego wynosi od 0,5 do 8 MHz. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie zewnętrznego oscylatora RC o częstotliwości maksymalnej wynoszącej do 4 MHz lub oscylatora kwarcowego o częstotliwości maksymalnej wynoszącej do 12 MHz. Układy zostały wyposażone w pamięć ROM o pojemności od 4 do 64 kB oraz pamięć RAM o pojemności od 208 do 4112 B. W zależności od modelu, w mikrokontrolerach zintegrowano różne peryferia. Są to: 10- lub 12-bitowy przetwornik A/C, wzmacniacze operacyjne, komparatory, sterownik wyświetlacza, Watchdog, układy zabezpieczające (np. detektor spadku napięcia) oraz interfejsy komunikacyjne (SPI, UART, I2C).

Nowe mikrokontrolery są oferowane różnych obudowach: DIP, SOP lub QFP o liczbie wyprowadzeń wynoszącej od 16 do 128. Wszystkie układy mogą pracować w środowisku o temperaturze otoczenia od –40 do 85°C oraz mogą być zasilane napięciem o wartości od 1,8 do 5,5 V.

S3 to rodzina mikrokontrolerów ogólnego przeznaczenia. Układy mogą być stosowane w różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych. Przykładowo mogą to być np. ładowarki, termostaty, kuchenki mikrofalowe, czujniki zadymienia, mierniki mocy, ciśnieniomierze, piloty zdalnego sterowania i wiele innych.

Więcej informacji na temat nowych mikrokontrolerów firmy Zilog można znaleźć na stronie produktowej.