Nowy oscyloskop Tektronix z analizatorem widma

MDO4000B to zaawansowany oscyloskop z wbudowanym analizatorem widma, pozwalający realizować akwizycje analogowe z korelacją czasową, cyfrowe oraz RF za pomocą pojedynczego przyrządu.

Oscyloskop wyposażony jest w 4 kanały analogowe o paśmie do 1 GHz i 16 kanałów cyfrowych, pozwalających na analizę oraz dekodowanie magistral równoległych. Dzięki szybkiej akwizycji MagniVu, rozdzielczość czasowa pomiarów z wejść cyfrowych wynosi 60.6 ps. Podstawę czasu można zmieniać w zakresie od 1 ns do 1000 s na działkę, a czułość pionową od 1 mV do 10 V na działkę. Rozdzielczość pionowa wynosi 8 bitów. Przyrząd obsługuje typowe funkcje matematyczne (suma, różnica, mnożenie, dzielenie, całkowanie), a także FFT i funkcje zaawansowane oraz daje możliwość dekodowania magistral szeregowych dzięki szerokiej gamie opcji wyzwalania.

Jeśli chodzi o parametry wbudowanego analizatora widma, to jest on jednokanałowy, pracuje w paśmie od 9 kHz do 6 GHz, cechuje się dynamiką SFRD (Spurious-free dynamic range) na poziomie -65 dBc i niskimi szumami fazowymi. Pozwala wykonywać pomiary wektorowe i obsługuje zaawansowane tryby wyzwalania sygnałami RF, m.in. szerokością impulsu, impulsami runt czy poziomami logicznymi. Z sygnałów RF można też generować przebiegi amplitudy, częstotliwości i fazy w czasie. Dostępne są także automatyczne oraz ręczne markery oraz możliwość obserwowania zmian widma w czasie, dzięki funkcji Spectrum Time. Filtr RBW można regulować w zakresie od 20 Hz do 10 MHz.

Wbudowane w urządzenie narzędzie Wave Inspector pozwala łatwo poruszać się po skorelowanych czasowo przebiegach, zarówno w dziedzinie czasu, jak i częstotliwości, a możliwości przyrządu można dodatkowo poszerzyć stosując oprogramowanie SignalVu-PC, pozwalające dokonywać wyrafinowanych analiz zarejestrowanych przebiegów na ekranie komputera.

MDO4000B jest wyposażony w wyświetlacz TFT-LCD o przekątnej 10.4 cala oraz interfejsy Ethernet (LAN), LXI, VGA oraz USB host.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Tektronix.

Jedynym autoryzowanym dystrybutorem firmy Tektronix w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, www.tespol.com.pl.

O autorze