Energooszczędne i miniaturowe izolatory cyfrowe od Analog Devices

Energooszczędne i miniaturowe izolatory cyfrowe od Analog Devices

Firma Analog Devices zaprezentowała rodzinę układów ADuM144x. Są to cyfrowe izolatory cechujące się najmniejszym zużyciem energii wśród dostępnych na rynku rozwiązań tego typu. Oparte na autorskim rozwiązaniu iCoupler izolatory ADuM144x mogą zużywać jedynie 1 mikrowat mocy. Dzięki temu wynikowi układy te sprawdzą się w systemach przemysłowych i pomiarowych (takich jak pętle prądowe 4-20 mA i czujniki bezprzewodowe) oraz aplikacjach wykorzystujących ograniczone źródło energii, np. baterie.

ADuM144x to czterokanałowe izolatory, które mogą wytrzymać napięcie skuteczne na poziomie 2,5 kV przez czas jednej minuty. Układy pracują w zakresie napięć od 2,25 do 3,6 V. Prąd pobierany przy szybkości transferu 2 Mbps jest mniejszy niż 380 μA na kanał. W trybie oszczędzania energii pobór prądu można obniżyć nawet do 0,1 μA na kanał, dzięki czemu cały układ pobiera jedynie 1 μW mocy.

Układy ADuM144x są oferowane w obudowach QSOP z 16 wyprowadzeniami (rozmiary 4 x 5 mm), tym samym są to najmniejsze na rynku czterokanałowe izolatory cyfrowe wytrzymujące 2,5 kV napięcia skutecznego.

Izolatory ADuM144x są już dostępne w sprzedaży. Cena jednostkowa dla zamówień 1000 sztuk wynosi 1,98 USD. Do testowania nowych układów firma Analog Devices oferuje zestaw ewaluacyjny EVAL-ADuM144x-EBZ.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Analog Devices.

O autorze