LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Miniaturowy czujnik ciśnienia bezwzględnego od firmy STMicroelectronics

Miniaturowy czujnik ciśnienia bezwzględnego od firmy STMicroelectronics

STMicroelectronics to jeden z największych na świecie producentów czujników MEMS. Firma ta ma w swojej ofercie rozwiązania takie jak akcelerometry, żyroskopy, czujniki wilgotności, zintegrowane moduły intercyjne, mikrofony czy czujniki ciśnienia. Do tego grona produktów producent dodał właśnie czujnik ciśnienia bezwzględnego LPS25H.

To co z pewnością wyróżnia LPS25H, to małe gabaryty. Wymiary czujnika wynoszą zaledwie 2,5 x 2,5 x 1 mm. Ponadto LPS25H cechuje się niskim poborem prądu. W trybie pracy, który realizuje pomiar o niskiej rozdzielczości, zużycie prądu wynosi tylko 4 μA. Dla trybu pracy o wysokiej rozdzielczości pomiaru pobór prądu wynosi 25 μA.

Małe gabaryty i niski pobór prądu to cechy, dzięki którym czujnik LPS25H może znaleźć zastosowanie w wielu systemach przenośnych, zasilanych z baterii. Mogą to być przykładowo smartfony i tablety, w których czujnik ciśnienia wykorzystywany jest przez aplikacje pogodowe. Inne potencjalne systemy docelowe to urządzenia typu wereables np. smartwatche i monitory aktywności fizycznej.

LPS25H może mierzyć ciśnienie w zakresie od 260 do 1260 hPa. Wynik wykonanego pomiaru w formie cyfrowej udostępniany jest przez interfejs komunikacyjny SPI lub I2C. Czujnik może być zasilany napięciem z przedziału 1,7…3,6 V i jest dostosowany do pracy w środowisku o temperaturze od –30 do +105°C.

Firma STMicroelectronics oferuje płytkę ewaluacyjną z czujnikiem LPS25H o nazwie STEVAL-MKI142V1.

Próbki nowego czujnika firmy STMicroelectronics są już dostępne. Cena jednostkowa wynosi 1,40 USD dla zamówień 1000 sztuk. Więcej informacji można znaleźć na stronie produktowej.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!