I Ogólnopolskie Zawody Robotów LEGROBOT 2014 za nami

W niedzielę, 18 maja odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie I OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY ROBOTÓW – LEGROBOT 2014.

Do startu zgłosiło się 86 zawodników z całej Polski, którzy przywieźli ze sobą 72 konstrukcje. Rywalizowano w aż ośmiu kategoriach. Niecodziennie brzmiące nazwy: Mikro sumo czy Line follower to określenia tylko niektórych konkurencji, które rozegrano w Legionowie. W zawodach, oprócz uczestników zajęć prowadzonych przez Legionowskie Koło Robotyki LEGROBOT w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, wystartowali licznie również inni zawodnicy z Legionowa, Gdańska, Białegostoku, Warszawy, okolic Olkusza i innych zakątków kraju. Co bardzo ważne, do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, w której rozgrywano zawody Legrobot 2014 przybyła licznie legionowska publiczność. Dlatego zawodnikom towarzyszył podczas startów gorący doping, a rozgrywanym konkurencjom żywe emocje i komentarze.

Organizatorzy (w środku Jarosław Kita) wraz z jedną z laureatek w kategorii Mousetrap Dragster – Magdą Piotrowską

Oprócz części konkursowej w ramach zawodów odbyły się również bardzo interesujące prezentacje. Szczególnie wielkie emocje wśród oglądających, wzbudził pokaz latającego bardzo szybko i wysoko nad głowami zgromadzonych quadrokoptera oraz prezentacja drukarki przestrzennej 3D – urządzenia, które drukuje… przedmioty! Legionowianie mogli z bliska zapoznać się z działaniem tej nowoczesnej, do niedawna wręcz niewyobrażalnej konstrukcji, będącej na co dzień w posiadaniu legionowskiego koła robotyki Legrobot. Można było również obejrzeć z bliska wydrukowane przez nią przedmioty.

Organizatorzy wraz z licealistami z Białegostoku, zwycięzcami w kategorii Mousetrap Dragster

Zawody zakończyły się zgodnie z planem, ok. godziny 16.00 wręczeniem pucharów i nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii. Dzięki hojności sponsorów wszyscy nagrodzeni otrzymali bardzo cenne nagrody rzeczowe. Następna okazja do zobaczenia z bliska zawodów robotów już za rok, podczas II Ogólnopolskich Zawodów Legrobot 2015.

Organizatorzy zawodów oraz jeden z laureatów

Przejazd robota o swojsko brzmiącej nazwie Zdzisiu


Organizatorzy:

Koło robotyki LEGROBOT w Legionowie

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legionowie


Patron zawodów:

Starosta Legionowski


Sponsorzy:

Sklep internetowy KAMAMI

Wydawnictwo BTC

Sklep internetowy AVT


Patroni medialni:

Mazowieckie To i Owo

Mikrokontroler.pl

 

robot-startujący-w-kategorii-line-fallower-mija-bramkę-startową.jpg

Robot startujący w kategorii line follower mija bramkę startową

Uwaga!-Mousetrap-Dragster-startuje

Uwaga! Mousetrap Dragster startuje

O autorze