Infineon prezentuje wysokonapięciowe tranzystory mocy MOSFET w miniaturowej obudowie

Infineon prezentuje wysokonapięciowe tranzystory mocy MOSFET w miniaturowej obudowie

Firma Infineon Technologies rozszerzyła swoją rodzinę tranzystorów mocy CoolMOS o modele w miniaturowej obudowie SMD ThinPAK 5×6 (rozmiary 5 x 6 x 1 mm). ThinkPAK 5×6 oznacza dla inżynierów większą swobodę w projektowaniu płytek PCB i bardziej stabilną pracę podczas przełączania, co prowadzi do większej sprawności zasilacza w takich urządzeniach jak ładowarki, systemy oświetlenia i płaskie telewizory. Jednocześnie całkowity koszt i rozmiar systemu zostają zmniejszone.

Dzięki swoim małym wymiarom ThinPAK 5×6 oznacza zmniejszenie zajmowanej przestrzeni nawet o 80% w stosunku do rozwiązań tradycyjnych, takich jak DPAK. Tym samym rozwiązanie to umożliwia producentom tworzenie mniejszych produktów.

Ponadto zredukowany wpływ elementów pasożytniczych, takich jak niska indukcyjność źródła w stosunku do obudowy DPAK sprawia, że oscylacje bramki zostają złagodzone, a napięcie przestrzałów podczas przełączania jest nawet o 40% mniejsze, niż w tradycyjnych obudowach SMD.

Próbki inżynieryjne tranzsystorów CoolMOS ThinPAK 5×6 są już dostępne. Produkcja masowa rozpocznie się we wrześniu 2014 roku. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej firmy Infineon.

O autorze