Cyfrowy pomiar radia analogowego – zestaw testowy R&S CMA180

Firma Rohde&Schwarz przedstawiła tester radia R&S CMA180, stworzony z myślą o produkcji i konserwacji radia analogowego. Przyrząd jest wyposażony w wygodny ekran dotykowy, może generować dowolny sygnał w paśmie do 20 MHz i przetwarzać sygnały o mocy wejściowej do 150 W. Urządzenie oferuje wiele zaawansowanych funkcji w przystępnej cenie.

Przyrząd R&S CMA180 umożliwia producentom i serwisantom testowanie odbiorników analogowych w zakresie częstotliwości od 100 kHz do 3 GHz. Duży ekran dotykowy i klarowne menu pozwalają na łatwe i sprawne użytkowanie. Urządzenie ma wbudowany generator arbitralny,  co daje możliwość tworzenia sygnałów testowych zadanych programowo. Możliwa jest tu generacja sygnałów o paśmie do 20 MHz – typowo dostępna w urządzeniach kilkukrotnie droższych.

R&S CMA 180 jest pierwszym na rynku testerem radia, który pozwala za pomocą kilku kliknięć generować sygnały dodatkowe, takie jak sygnały interferujące w celu pomiaru tłumienia między kanałami. Użytkownicy mogą też skorzystać ze zintegrowanego w przyrządzie sekwencera, który pozwala na konfigurację i automatyczne przeprowadzenie wielu testów.

Zestaw do testowania radia R&S CMA180 został zaprojektowany do odbioru mocy wejściowej na poziomie 100 W i mocy szczytowej 150 W. Jest to jedyny tester o takich możliwościach w swojej klasie cenowej. Dzięki algorytmom przetwarzania sygnałów R&S CMA180 zapewnia znakomitą precyzję pomiarów i doskonale nadaje się do testowania radia cyfrowego (SDR).

Aby umożliwić pomiary sygnałów dużej mocy z wysoką precyzją, Rohde&Schwarz oferuje czujniki mocy o wysokiej liniowości, które można stosować razem z R&S CMA180.

Zestaw do testowania radia R&S CMA180 jest już dostępny w sprzedaży. Szczegóły znajdują się na stronie produktu.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 97.

O autorze