Szybkie testowanie seryjne z kompaktowym analizatorem R&S FPS

Wysoka szybkość pomiarów jest kluczowa podczas testów na linii produkcyjnej. Firma Rohde&Schwarz zaprojektowała nowy analizator sygnału i widma R&S FPS specjalnie z myślą o zautomatyzowanych pomiarach układów komunikacji bezprzewodowej i stacji bazowych. Kompaktowe urządzenie zajmuje wysokość 2 HU w szafie montażowej, czyli o połowę mniej, niż typowy analizator widma.

Nowy analizator R&S FPS jest dostępny w kilku wersjach pracujących w pasmach 4, 7, 13, 30 lub 40 GHz. W zestawie znajdują się aplikacje pomiarowe dla wszystkich typowych standardów komunikacji bezprzewodowej i komórkowej. Urządzenie potrafi zdemodulować sygnał Wi-Fi zgodny ze standardem IEEE 802.11ac dzięki paśmie analizy 160 MHz. Modele z szerszym pasmem są odpowiednie do monitorowania satelitów oraz produkcji podzespołów dla lotnictwa i przemysłu obronnego.

Analizator R&S FPS został wyposażony w wydajny procesor pozwalający na wykonywanie złożonych operacji. Przykładowo, dla sygnałów WCDMA obliczenie przesłuchu między czterema sąsiednimi kanałami (dwa w każdą stronę) trwa mniej, niż 10 ms, podczas gdy odchylenie standardowe pomiaru mocy jest mniejsze niż 0,05 dB – co stanowi wyjątkową wartość w tej klasie urządzeń.

Przyrząd R&S FPS umożliwia również efektywne programowanie sekwencji testowych. Analizator jest szczególnie skuteczny przy współpracy z generatorem sygnału, na przykład R&S SGS100A. Oba przyrządy mogą stanowić system pomiarowo-testowy, który wymaga szybkiej komunikacji między generatorem i analizatorem sygnału – na przykład podczas testów wzmacniaczy w telefonach komórkowych.

Ilość zajmowanego miejsca może mieć znaczenie w dużych systemach złożonych z wielu urządzeń. Mając to na uwadze, firma Rohde&Schwarz zaprojektowała analizator R&S FPS jako kompaktowe urządzenie o rozmiarze 2 HU. Użytkownik kontroluje analizator za pośrednictwem komputera lub zdalnie poprzez sieć. Mały wyświetlacz na płycie czołowej pokazuje najważniejsze informacje o statusie, jak na przykład używany adres IP.

Analizator R&S FPS jest już dostępny w sprzedaży. Szczegóły można poznać na stronie produktu.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 97.

 

O autorze