LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem Kinetis KW0x

Niedawno na łamach portalu Mikrokontroler.pl pisaliśmy o nowym mikrokontrolerze z serii Kinetis W. Firma Freescale poszerzyła teraz swoją ofertę o serię modularnych płytek dla tych układów nazwanych MRB-KW01x. Płytkom towarzyszy dedykowane oprogramowanie.

Układy KW0x to mikrokontrolery z rdzeniem ARM Cortex-M0+, pracujące z taktowaniem 48 MHz, wyposażone oprócz pamięci (128 kB Flash, 16 kB SRAM) i typowych peryferiów, takich jak interfejsy, liczniki czy przetworniki A/C i C/A, także w transceiver (nadajnik-odbiornik) radiowy. Pracuje on w pasmach: 290-340 MHz, 424-510 MHz i 862-1020 MHz i cechuje się czułością do –120 dBm, mocą nadawania regulowaną co 1 dB w zakresie od –18 do +17 dBm, dużą selektywnością (odporność na blokowanie 80 dB) oraz obsługą modulacji FSK, GFSK, MSK, GMSK i OOK. Transceiver ma wbudowany moduł obsługi pakietów z obsługą sum CRC, szyfrowania AES-128 i 66-bajtową kolejką FIFO.

Płytki MRB-KW01x, oprócz układu MKW01Z128, wyposażone są w kontroler USB 2.0, złącze USB typu mini oraz dwa złącza antenowe SMA, jedno przeznaczone do nadawania (maks. 13 dBm) i odbioru, drugie z dodatkowym wzmacniaczem mocy, tylko do nadawania (maks. 17 dBm). Na pokładzie jest też gniazdo JTAG, zestaw zworek służących do konfiguracji UART-ów oraz przycisk resetu. Dostępne są trzy modele płytek, przeznaczone na rynki: europejski, amerykański i japoński, realizujące łączność w pasmach odpowiednio 915, 868 i 900 MHz.

Płytki współpracują z platformą Tower, a konkretnie z płytką TWR-RF-MRB, która wyposażona jest m.in. w diody LED i przyciski, pozwalające na monitorowanie pracy i sterowanie.

Do testowania możliwości płytek MRB-KW01x przeznaczony jest program Radio Utility Application Demonstration, pozwalający m.in. przeprowadzić transmisję danych tekstowych przy zastosowaniu dwóch płytek.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!