Nowy moduł transceivera w systemie IQRF

Transceivery TR-72D, przeznaczone do pracy w systemie IQRF, mają stanowić wysokomocową, a więc i lepszą, jeśli chodzi o zasięg transmisji alternatywę dla modeli TR-52D, które od dawna już są w ofercie firmy Soyter.

Transceivery TR-72D są zbudowane w oparciu o mikrokontroler PIC16LF1938, układ RF Spirit od STMicroelectronics i wyposażone w 16 kB pamięci EEPROM, stabilizator LDO MCP1700, dwukanałowy przetwornik A/C i komparator, sześć wyprowadzeń I/O oraz dwie diody LED. Stanowią kompletne rozwiązanie działające pod kontrolą systemu operacyjnego. Pracują w pasmach ISM 868 oraz 916 MHz z wykorzystaniem modulacji GFSK w kilku kanałach i mogą nadawać z mocą do 12.5 mW.

TR-72D zasilane są napięciem 3.1 – 5.3 V. Kilka trybów pracy i bardzo niskie zużycie energii – w trybie uśpienia pobierany jest prąd 1.9 uA, przy odbiorze 10 mA, a przy nadawaniu od 8 do 22 mA – predestynują je do użycia w systemach zasilanych bateryjnie.

W serii TR-72D dostępnych jest sześć modeli, różniących się opcją podłączania anteny oraz wyposażeniem w czujnik temperatury MCP9808 lub jego brakiem. Wśród opcji antenowych dostępne są: pad do lutowania, złącze koncentryczne do kabla typu CAB-U.FL lub CAB-U.FL/SMA, a także wersja z wbudowaną anteną PCB.

Próbki nowych transceiverów są dostępne od czerwca 2014 w programie EAP (Early Adopter Program).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze