Niedrogi wektorowy analizator obwodów R&S ZND

Producenci układów wysokich częstotliwości stają przed koniecznością zapewnienia dużej wydajności produkcji, a jednocześnie dokonywania pomiarów parametrów S anten i filtrów. Firma Rohde & Schwarz zaprojektowała przyrząd R&S ZND, aby spełnić te wymagania. Jest to urządzenie proste w obsłudze, oferowane w atrakcyjnej cenie.

Nowy wektorowy analizator obwodów R&S ZND firmy Rohde & Schwarz składa się z dwóch portów testowych oraz jednostki podstawowej zaprojektowanej do pomiarów jednokierunkowych w zakresie częstotliwości od 100 kHz do 4,5 GHz. Dodatkowe rozszerzenia pozwalają na zwiększenie częstotliwości do 8,5 GHz, a także na pomiary dwukierunkowe w paśmie 4,5 – 8,5 GHz. Funkcje te można aktywować na miejscu.

Analizator R&S ZND jest przystosowany do pomiarów na linii produkcyjnej, na przykład charakteryzacji pasywnych elementów telefonów komórkowych. Przyrząd pozwala na łatwe pomiary macierzy S, takie jak S11 w antenach lub S21 w przypadku filtrów. Analizator może także służyć do celów szkoleniowych.

R&S ZND cechuje się zakresem dynamicznym 120 dB i zakresem przestrajania mocy do 48 dB. Dostępne są również rozszerzenia do pomiarów w dziedzinie czasu, dodające interfejs ogólnego przeznaczenia (GPIB) i uniwersalny interfejs do obsługi zewnętrznych układów.

Analizator ma duży ekran o przekątnej 12,1 cala (30 cm). Intuicyjny interfejs pozwala łatwo przeprowadzić konfigurację i analizę wyników. Wszystkie funkcje są dostępne za pomocą nie więcej niż trzech ruchów. Pasek narzędzi oraz funkcja „przeciągnij-i-upuść” pozwalają skonfigurować urządzenie ZND w krótkim czasie, a zakładki na ekranie dotykowym umożliwiają szybkie przełączanie pomiędzy poszczególnymi opcjami. Wykresy i kanały także można ułożyć w dowolnej kombinacji, dzięki czemu użytkownicy mogą obserwować wyniki zestawione w czytelny i bezpośredni sposób, nawet w przypadku złożonych pomiarów.

Wektorowy analizator obwodów R&S ZND jest już dostępny u Rohde & Schwarz.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.

O autorze