Mikrokontrolery z rdzeniem Cortex-M0+ o najniższym na rynku poborze prądu

Atmel to jeden z producentów mikrokontrolerów mających w swojej ofercie produktowej układy z rdzeniem ARM Cortex-M0+. Do tej pory ta grupa rozwiązań składała się z grup SAMD21, SAM D20, SAM D11 i SAM D10. Informacje o rodzinie SAM D można znaleźć tutaj. Teraz firma Atmel rozszerzyła swoje portfolio o kolejną serię mikrokontrolerów z rdzeniem Cortex-M0+ – SAM L21.

Mikrokontrolery SAM L21 wyróżniają się niespotykanie niskim poborem prądu. Według zapewnień producenta SAM L21 są najbardziej energooszczędnymi mikrokontrolerami z rdzeniem Cortex-M0+ dostępnymi obecnie na rynku. W normalnym trybie pracy (active mode) układy SAM L21 pobierają prąd o wartości 40 µA/MHz. Z kolei w najgłębszym trybie uśpienia zużycie prądu spada do 200 nA.

Wśród wyposażenia mikrokontrolerów SAM L21 znajduje się między innymi: interfejs USB full-speed (host i device), peryferium Event System, 12-bitowy przetwornik A/C, kontroler dla czujników dotykowych, peryferia o niskim poborze prądu (rozwiązanie picoPower) i wiele więcej.

Próbki układów SAM L21, jak również narzędzia deweloperskie będą dostępne od lutego 2015 r.

 

O autorze