LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Segger J-Link OB z opcją programowania metodą „przeciągnij i upuść”

Firma Segger poinformowała, że oferowany przez nią programator/debuger J-Link OB dysponuje od teraz opcją programowania metodą „przeciągnij i upuść” (drag & drop).

Po podłączeniu do komputera J-Link wykrywany jest jako dwa urządzenia: programator/debuger oraz dysk Flash. Metoda programowania „przeciągnij i upuść” polega na przeciągnięciu pliku Motorola S-record, Intel Hex lub binarnego do ikony dysku Flash. Tym prostym i szybkim sposobem plik zostanie wgrany do pamięci układu bez konieczności uruchamiania środowiska programistycznego lub innych narzędzi programowych.

J-Link to nazwa popularnego narzędzia sprzętowego oferowanego przez firmę Segger. Umożliwia ono programowanie i debugowanie układów z rdzeniem ARM, mikrokontrolerów Microchip PIC32, mikrokontrolerów z rodziny RX firmy Renesas Electronics oraz mikrokontrolerów firmy Silicon Labs z jednostką 8051. J-Link OB w przeciwieństwie do klasycznego J-Linka nie ma postaci samodzielnego urządzenia, a jest integralną częścią systemu z mikrokontrolerem podlegającym programowanie i debugowaniu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

Autoryzowanym dystrybutorem firmy Segger w Polsce jest KAMAMI.pl.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!