Segger J-Link OB z opcją programowania metodą „przeciągnij i upuść”

Firma Segger poinformowała, że oferowany przez nią programator/debuger J-Link OB dysponuje od teraz opcją programowania metodą „przeciągnij i upuść” (drag & drop).

Po podłączeniu do komputera J-Link wykrywany jest jako dwa urządzenia: programator/debuger oraz dysk Flash. Metoda programowania „przeciągnij i upuść” polega na przeciągnięciu pliku Motorola S-record, Intel Hex lub binarnego do ikony dysku Flash. Tym prostym i szybkim sposobem plik zostanie wgrany do pamięci układu bez konieczności uruchamiania środowiska programistycznego lub innych narzędzi programowych.

J-Link to nazwa popularnego narzędzia sprzętowego oferowanego przez firmę Segger. Umożliwia ono programowanie i debugowanie układów z rdzeniem ARM, mikrokontrolerów Microchip PIC32, mikrokontrolerów z rodziny RX firmy Renesas Electronics oraz mikrokontrolerów firmy Silicon Labs z jednostką 8051. J-Link OB w przeciwieństwie do klasycznego J-Linka nie ma postaci samodzielnego urządzenia, a jest integralną częścią systemu z mikrokontrolerem podlegającym programowanie i debugowaniu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

Autoryzowanym dystrybutorem firmy Segger w Polsce jest KAMAMI.pl.

O autorze