Model A+ komputera Raspberry Pi już dostępny w ofercie RS Components

RaspberryPi_ModelA+

Firma RS Components wprowadza do swojej oferty nowy, udoskonalony model minikomputera Raspberry Pi A+. Jego główne zalety to mniejszy, bardziej mobilny rozmiar, łatwiejszy w obsłudze system operacyjny i niski pobór energii. Model ten sprawdzi się w różnorodnych aplikacjach, takich jak przemysłowe układy sterownicze, urządzenia do zdalnego monitorowania oraz urządzenia multimedialne.

Model A+ Raspberry Pi jest wyposażony w zastosowane już w modelu B+ 40-pinowe złącze GPIO, z takim samym rozstawem pinów i otworami montażowymi dostosowanymi do akcesoriów HAT (Hardware Attached on Top), dzięki czemu użytkownicy mogą w szybki i łatwy sposób korzystać z dodatkowych funkcji. Poza tym model A+ wykorzystuje architekturę zasilania modelu B+ w celu uzyskania niższego poboru mocy w porównaniu z modelem A. Mniejsze rozmiary płytki, wynoszące 65 × 56 mm (model B+ ma wymiary 86 × 56 mm) sprawiają, że nowy model A+ oferuje większe możliwości w zakresie wbudowania i jest lepiej przystosowany do zastosowań mobilnych i wykorzystujących zasilanie bateryjne.

Oprócz udoskonaleń, którymi charakteryzował się model B+, model A+ jest wyposażony w szereg funkcji zapewniających ekonomiczną eksploatację oraz 256 MB pamięci RAM i jedno złącze USB, dzięki czemu płytka doskonale sprawdza się w wielu projektach układów stosowanych w przemyśle i produktach konsumenckich.

Zamówienia na model A+ Raspberry Pi można już składać w RS Components. Produkt jest dostępny do natychmiastowej wysyłki. Więcej informacji na temat Raspberry Pi oraz akcesoriów można uzyskać na stronie pl.rs-online.com.

O autorze