LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Oferta edukacyjna nowych oscyloskopów do sygnałów mieszanych R&S HMO1002 z wyjątkowym wyposażeniem

Praca bez wentylatora, pamięć 1 miliona punktów pomiarowych i częstotliwość próbkowania 1 GS/s w czasie rzeczywistym to najważniejsze cechy nowych oscyloskopów do sygnałów mieszanych firmy Rohde & Schwarz, oznaczonych R&S HMO1002. Przy czułości pionowej 1 mV/działkę i zintegrowanej 128-punktowej transformacie Fouriera, przyrząd ten daje możliwości, które są wyjątkowe w tym segmencie cenowym. Projektanci systemów wbudowanych, technicy serwisu i utrzymania oraz użytkownicy w sektorze edukacyjnym mogą używając go skorzystać z szerokiej gamy funkcji, które ułatwią ich codzienną pracę.

 

 

 

Oscyloskopy R&S HMO1002, zaprojektowane przez należącą do Rohde & Schwarz firmę HAMEG Instruments cechują się pasmem 50 MHz, które można w każdej chwili poszerzyć do 70, a nawet 100 MHz dzięki prostej opcji upgrade’u. Firma HAMEG wprowadziła niedawno wygodną opcję voucherów na rozbudowę dla wszystkich swoich produktów i teraz jest ona dostępna także dla oscyloskopów R&S HMO1002. Co więcej, oscyloskopy te pozwalają na pracę z sygnałami mieszanymi. Możliwość pomiaru przebiegów analogowych i cyfrowych jednocześnie nie jest niczym niezwykłym w dzisiejszych oscyloskopach, ale na pewno jest wyjątkowa dla przyrządów pomiarowych z tej półki cenowej. Kolejnym ważnym wyróżnikiem serii R&S HMO1002 jest brak wentylatora, skutkujący niższym poziomem hałasu i mniejszą awaryjnością. Wykorzystany w oscyloskopach ekran antyodblaskowy zajmuje około 40% powierzchni panelu frontowego i jest bardzo czytelny. Od frontu podłączyć można także sondę logiczną.

Generator przebiegów wzorcowych dla projektantów systemów wbudowanych

Wbudowany generator przebiegów wzorcowych pozwala profesjonalnym projektantom systemów wbudowanych programować komunikaty różnych protokołów o przepływności do 50 Mb/s. Pozwala to np. emulować fragmenty układu, które nie zostały jeszcze wykonane. Do definiowania przebiegów na każdy kanał dostępne są dwa kilobity pamięci. Wyjście czterobitowego licznika, ustawianego do częstotliwości 25 MHz, pozwala natomiast projektantom używać generatora jako źródła sygnału zegarowego. Wysoka częstotliwość aktualizacji sygnałów, wynosząca do 10 tys. przebiegów na sekundę daje natomiast możliwość pomiarów odchyleń sygnałów z najwyższą precyzją. Inną cenną dla projektantów funkcją jest możliwość definiowania testów sygnałowych za pomocą masek.

Zintegrowany cyfrowy woltomierz i tester komponentów dla techników serwisu

Trzycyfrowy woltomierz, w który wyposażone są oscyloskopy R&S HMO1002, pozwala wykonywać pomiary napięcia jednocześnie na obu kanałach analogowych, z możliwością ustawiania parametrów osobno dla każdego z nich. Cyfrowy tester komponentów ułatwia natomiast serwisantom łatwe i szybkie sprawdzanie pod kątem usterek kondensatorów, cewek oraz elementów półprzewodnikowych.

Specjalne funkcje dla sektora edukacyjnego

Nauczyciele powinni być szczególnie zainteresowani wbudowanym w oscyloskopy R&S HMO1002 trybem edukacyjnym, w którym wyłączane są wszystkie narzędzia dokonujące automatycznych pomiarów nawet do 28 parametrów sygnałów, takie jak QuickView, auto set czy auto measurement. Ci, którzy spróbują obejść tę funkcję, nie zajdą daleko – automatyczne pomiary można wprawdzie włączać na chwilę, ale pamięć wyników jest czyszczona za każdym razem, gdy chcemy wykonać zrzut ekranu, by je zapisać. Sprawia to, że prawidłowe wykonanie pomiarów ręcznie jest jedyną metodą uzyskania dostępu do screenshotów. Prawidłowo wykonane zrzuty ekranu są też oznaczane, dzięki czemu są łatwo rozpoznawalne dla prowadzących zajęcia.

Do komunikacji pomiędzy systemami wbudowanymi i środowiska wykorzystywane są protokoły komunikacji szeregowej. R&S®HMO1002 oferuje w standardzie sprzętowe dekodowanie i wyzwalania dla wszystkich powszechnych protokołów jak I2C, SPI, UART, CAN i LIN.

Oscyloskopy do sygnałów mieszanych R&S HMO1002 poszerzają ofertę wysokiej jakości uniwersalnych przyrządów pomiarowych w atrakcyjnych cenach z półki Value Instruments, należącej do wspólnego portfolio firm Rohde & Schwarz i zależnej od niej HAMEG. Więcej informacji dotyczących produktów z tego segmentu można znaleźć na stronie http://value.rohde-schwarz.com.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.