Rohde & Schwarz na targach Embedded World 2015

Firma Rohde & Schwarz nieustannie wzbogaca swoją ofertę oscyloskopów o nowe modele oraz dedykowane dla nich akcesoria. Osoby odwiedzające stanowisko firmy na targach Embedded World 2015 w Norymberdze będą miały okazję zobaczyć nowe rozwiązania tego producenta na własne oczy.

 

Oscyloskopy HD pozwalające na analizę sygnału z rozdzielczością pionową 16 bitów

Tryb HD  (high definition) pozwala zwiększyć rozdzielczość poziomą oscyloskopów R&S RTO oraz R&S RTE do 16 bitów. Aby uzyskać tak wysoką rozdzielczość, sygnał jest filtrowany dolnoprzepustowo tuż za przetwornikiem A/C. Filtr cyfrowy zmniejsza poziom szumów i tym samym zwiększa stosunek sygnału do szumu. Wyższa rozdzielczość oznacza bardziej wyraźne przebiegi i pozwala zaobserwować szczegóły, które normalnie byłyby zamaskowane przez szum.

 

Segmentacja pamięci, cyfrowy woltomierz i miernik częstotliwości w przyrządach R&S RTM

Firma Rohde & Schwarz dodała nowy model o paśmie 200 MHz do rodziny podręcznych oscyloskopów R&S RTM. Rozszerzenie z trybem historii i segmentowaną pamięcią, które powiększa maksymalny rozmiar pamięci do 460 milionów próbek na kanał, jest dostępne dla modeli z każdym pasmem. Segmentowana pamięć jest przydatna zwłaszcza do wygodnej analizy sekwencji danych z długimi okresami spoczynku, takich jak sygnały impulsowe lub pakiety danych szeregowej magistrali I2C. Rozszerzenie z cyfrowym woltomierzem to kolejna nowość. Pozwala ona modelom R&S RTM na pomiary różnych wielkości, takich jak napięcie AC, DC, wartość szczytowa i parametr crest factor z trzycyfrową precyzją niezależnie od ustawień wyzwalania oscyloskopu. Przyrządy dysponują teraz także siedmiocyfrowym miernikiem częstotliwości.

 

Nowe aplikacje dla rodzin oscyloskopów R&S RTO oraz R&S RTE

Rozszerzenia i oscyloskopy Rohde & Schwarz pomagają w weryfikacji projektu i jego ocenie, debugowaniu i testach zgodności. Rodziny oscyloskopów R&S RTE i R&S RTO pozwalają projektantom aplikacji motoryzacyjnych na dekodowanie i analizę protokołu magistrali CAN-FD (CAN flexible data). Rozszerzenie dla R&S RTO umożliwia przeprowadzenie testów zgodności z motoryzacyjnym standardem BroadR-Reach Ethernet. Dla projektów komunikacyjnych i wbudowanych przeznaczone są dwa nowe rozszerzenia R&S RTO do analizy interfejsów MIPI RFEE oraz USB 1.0/1.1/2.0. Kolejną nowością jest rozszerzenie z automatycznym testem zgodności z MIPI D-PHY przeznaczone dla projektantów elementów smartfonów i urządzeń bezprzewodowych, które wykorzystują MIPI D-PHY.

 

Oscyloskop sygnałów mieszanych R&S HMO2002 o niezwykłych możliwościach

Pamięć o pojemności miliona próbek, próbkowanie w czasie rzeczywistym z szybkością 1 Gs/s i praca bez  aktywnego chłodzenia to najważniejsze cechy nowego oscyloskopu sygnałów mieszanych R&S HMO1002 przeznaczonego dla osób początkujących. Dzięki czułości pionowej 1 mV/div i zintegrowanemu modułowi FFT jest to przyrząd o znacznie większych możliwościach niż inne produkty w tym przedziale cenowym. Oscyloskop R&S HMO1002 pozwala na wykorzystanie wielu praktycznych funkcji, takich jak generator sekwencji dla systemów wbudowanych, zintegrowany woltomierz cyfrowy dla techników i serwisantów oraz specjalne funkcje przydatne w edukacji.

Rohde & Schwarz zaprezentuje swą pełną ofertę oscyloskopów na targach Embedded World 2015 w Norymberdze w hali 4 na stoisku 4-218.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.

O autorze