LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

RS Components przedstawia drugą edycję narzędzia do projektowania 3D DesignSpark Mechanical

 

Firma RS Components wprowadza do sprzedaży nową wersję DesignSpark Mechanical – w pełni funkcjonalnego narzędzia do projektowania i modelowania koncepcyjnego 3D, które dostępne jest za darmo.

DesignSpark Mechanical powstał we współpracy ze SpaceClaim, wiodącym dostawcą innowacyjnego oprogramowania do modelowania 3D dla inżynierów. W połączeniu z narzędziem do projektowania DesignSpark PCB, DesignSpark Mechanical jest wynikiem inicjatywy RS i Allied mającej na celu dostarczanie inżynierom narzędzi, które umożliwią im szybkie tworzenie prototypów na etapie projektowania lub przygotowywania koncepcji produktów. Ważnym elementem narzędzia DesignSpark Mechanical jest możliwość zapisywania plików wyjściowych w formacie STL, który umożliwia bezpośredni eksport projektów do drukarek 3D.

Wersja 2.0 oprogramowania oferuje kilka nowych, istotnych funkcji, opracowanych na podstawie sugestii użytkowników narzędzia DesignSpark Mechanical. Nowy, uproszczony interfejs użytkownika obejmuje wbudowane teksty pomocy i samouczki, przykładowe projekty oraz bardziej widoczną i łatwiejszą w użyciu funkcję wyceny list materiałowych (BOM). Dodatkowo narzędzie to zapewnia dostęp do nowego katalogu 3D, umożliwiając natychmiastowe wstawienie dziesiątek tysięcy modeli 3D od wiodących producentów podzespołów, jak również integrację wszystkich niezbędnych danych zakupowych z RS i Allied, co pozwala na szybkie stworzenie list materiałowych (BOM). Co więcej, z narzędziem zintegrowano usługę drukowania 3D „szybkie części”, która jest oferowana przez RS i Allied we współpracy z ich partnerem — 3D Systems.

DesignSpark Mechanical można pobrać nieodpłatnie ze strony. Więcej informacji na temat integracji narzędzia DesignSpark Mechanical z innowacyjnym środowiskiem Rapid Prototyping można znaleźć na stronie.

 

Autor: RS Components