LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Firma ams prezentuje czujnik światła dla urządzeń przenośnych

Firma ams zaprezentowała czujnik koloru TCS3490 przeznaczony dla urządzeń przenośnych. Pozwala on na skuteczne wykrywanie źródeł światła w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych. TCS3490 zapewnia dokładne pomiary koloru i natężenia światła, umożliwiając projektantom na realizację systemów umożliwiających dynamiczne dostosowanie palety barw wyświetlacza, aby zapewnić użytkownikowi jak najlepszą jakość obrazu.

Czujnik TCS3490 pozwala na bardzo dokładne pomiary temperatury barwowej światła (CCT). Poza tradycyjnymi kanałami RGB (czerwony, zielony i niebieski), czujnik umożliwia też pomiar promieniowania podczerwonego (od 700 do 1100 nm), aby precyzyjnie określić charakterystykę promieniowania źródła światła. Pozwala to na dobór temperatury barwowej lamp błyskowych w kamerach i smartfonach, co oznacza poprawę jakości zdjęć zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Dzięki pomiarowi CCT i natężenia światła otoczenia urządzenia użytkowe mogą automatycznie dostosować barwy wyświetlacza tak, aby poprawić wyraźność obrazu w różnych warunkach oświetleniowych. Funkcja ta pomaga także w przypadku ciemnego, tłumiącego barwionego szkła lub materiałów zniekształcających widmo. Poprzez dobór barw i odcieni urządzenie może sprawić, że obraz będzie wyraźniejszy, lepiej widoczny lub bardziej stonowany w zmiennym oświetleniu.

Czujnik koloru TCS3490 jest już dostępny w obudowie DFN o wymiarach 2,0 x 2,4 mm. Cena wynosi 1,40 USD za sztukę przy zamówieniach 1000 sztuk. Dostępna jest też dedykowana płytka demonstracyjna.