LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

ams prezentuje miniaturowy układ zarządzający zasilaniem dla urządzeń ubieralnych

Firma ams rozszerzyła swoją ofertę o układ AS3701. Jest to miniaturowe rozwiązanie typu PMIC (Power Management Integrated Circuit), przeznaczone dla urządzeń ubieralnych i innych systemów o niewielkich rozmiarach.

AS3701 jest układem, który może zasilać urządzenie, a ponadto dysponuje funkcją ładowania baterii oraz mechanizmami ochronnymi i rozruchowymi. Całość mieści się w obudowie WL-CSP o wymiarach 2 x 2 x 0,4 mm.

Dzięki AS3701 projektanci systemów zasilania będą w stanie zaoszczędzić powierzchnię PCB i zapewnić zaawansowane funkcje zarządzania energią w produktach zasilanych z jednego ogniwa litowo-jonowego. Do takich należą inteligentne zegarki, opaski dla sportowców, ubieralne urządzenia medyczne, przenośne urządzenia GPS i telefony komórkowe.

Układ AS3701 wyposażony jest w dwa stabilizatory napięcia LDO o wydajności 200 mA i przetwornicę obniżającą napięcie o wydajności 500 mA. Synchroniczna przetwornica pracuje na wysokich częstotliwościach do 4 MHz i wymaga małej cewki oraz kondensatora 10 uF na wyjściu.

W układzie AS3701 zintegrowana została ładowarka baterii litowo-jonowych, która może pracować w trybach: stałego prądu, stałego napięcia lub ładowania uzupełniającego. Jej maksymalna wydajność prądowa to 500 mA. Zarządzanie zasilaniem pozwala uruchomić urządzenie z wyczerpaną baterią i optymalnie podzielić energię między ładowanie baterii i zasilanie systemu.

W wielu projektach można wykorzystać interfejs I2C, który zapewnia komunikację między układem AS3701 i układem hosta (np. mikrokontrolerem). Dostępne są też wejścia/wyjścia ogólnego przeznaczenia przeznaczone dla sygnałów budzenia lub uśpienia, wejść i wyjść PWM, przerwań i kontroli podczas autonomicznej pracy.

Zintegrowana funkcja monitorowania temperatury i ochrona przed nadmiernym prądem pozwalają zapewnić bezpieczną i niezawodną pracę systemu.

Układy AS3701 są już dostępne w sprzedaży. Cena za sztukę wynosi 0,82 USD przy zamówieniu 1000 sztuk. Dostępna jest również płytka demonstracyjna. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie www firmy ams.