LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Rozwiązania dla sieci komórkowych 5G od Rohde & Schwarz

 

Firma Rohde & Schwarz dostarcza nowe rozwiązania dla przemysłu telekomunikacyjnego, które pozwalają badać, rozwijać i opracowywać standardy dla sieci 5G. R&S oferuje zaawansowane przyrządy do pomiarów i analizy częstotliwości radiowych i mikrofalowych. Firma jest zaangażowana w rozwój mobilnych technologii radiowych od pierwszej generacji urządzeń.

Na rynku technologii sieci mobilnych wciąż istnieje zapotrzebowanie na rosnącą szybkość transferu, większą przepustowość łącz i mniejsze koszty sieci. Komunikacja typu internet przedmiotów (IoT), w tym interfejs komunikacji między maszynami (M2M), również stawia dodatkowe wymagania, które należy spełnić. Ponieważ wymagania stawiane nowym technologiom różnią się znacząco od wymagań systemów 4G, konieczne jest odmienne podejście do pracy nad sieciami bezprzewodowymi piątej generacji (5G). Wymagają one między innymi znacznie wyższych częstotliwości nośnych, niż obecne sieci bezprzewodowe. Sposoby propagacji milimetrowych fal i sygnałów szerokopasmowych w kanale radiowym stanowią główne wyzwanie techniczne dla branży.

Rohde & Schwarz oferuje wszechstronne rozwiązania testowe i pomiarowe, które wspomagają badanie, rozwój i opracowanie standardów sieci 5G. Przyrządy Rohde & Schwarz mogą generować i analizować sygnały o częstotliwości nośnej od 6 GHz do ponad 60 GHz. Są to kompletne rozwiązania testowe, które pozwalają badać kanały w zakresie wysokich częstotliwości. Umożliwiają również charakteryzację elementów pracujących w milimetrowym zakresie długości fal, takich jak filtry, mieszacze, wzmacniacze i anteny.

Ofertę najnowszych przyrządów pomiarowo-testowych 5G można znaleźć tutaj.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.