[LOTERIA – WYNIK!] Wygraj zestaw startowy PICDEM MCSM! Konkurs firmy Microchip

 

Zwycięzcą loterii, do której portal MIKROKONTROLER.PL zaprosił wspólnie z firmą Microchip, został Pan Jakub Rakus z Łodzi, zatrudniony w Elester-PKP Sp. z o.o.

Nagroda zostanie wysłana przez firmę Microchip.

Pan Jakub wygrał płytkę projektową dsPICDEM MCSM (DV330021) firmy Microchip, która umożliwia projektowanie układów terujących do unipolarnych lub bipolarnych silników krokowych pracujących w układzie otwartym lub zamkniętym. Płytka jest zaprojektowana w taki sposób, że nie wymaga przebudowy do obsługi 4-, 6- lub 8-przewodowych silników krokowych pracujących w konfiguracji unipolarnej lub bipolarnej. Dostępne jest oprogramowanie, które pozwala sterować silnikami z różną długością kroku w układzie otwartym lub zamkniętym.

Zestaw zawiera aplikację z interfejsem graficznym, która pozwala wydawać komendy silnikom krokowym oraz sterować parametrami wejściowymi i trybami pracy. Wielofunkcyjna płytka może zostać skonfigurowana w różny sposób, aby współpracować z wyspecjalizowanymi cyfrowymi kontrolerami napędu (DSC) dsPIC33F firmy Microchip. Płytka projektowa dsPICDEM MCSM pozwala na montaż układu typu SOIC z 28 wyprowadzeniami lub dowolnego 100-pinowego modułu rozszerzeń PIM. W zestawie znajduje się moduł DSC PIM z mikrokontrolerem dsPIC33FJ32MC204 (MA330017). Układ dsPIC DSC zawiera 8-kanałowy sterownik PWM wysokiej szybkości z trybem pracy symetrycznej, programowalny układ wyzwalania przetwornika A\C po zakończeniu cyklu PWM, cyfrowy system kontroli czasu martwego, wewnętrzną ochronę przed wysokimi prądami i sprzętowe zabezpieczenie na wypadek awarii. Te cechy pozwalają dsPIC na pracę w wymagających systemach kontroli silników krokowych, w których konieczne jest sterowanie mostkiem H.

Aby mieć szansę na wygranie płytki Microchip dsPICDEM MCSM, należało odwiedzić stronę http://www.microchip-comps.com/mikro-mcsm i wypełnić znajdujący się tam formularz.

 

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip pod adresem.
  3. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 lipca 2015 włącznie.
  4. Losowanie przeprowadzą przedstawiciele firmy Microchip, nazwisko osoby nagrodzonej zostanie ogłoszone do 12 sierpnia 2015.
  5. Wynik zostanie podany do wiadomości do 15 sierpnia 2015.
  6. Nagroda zostanie wysłana przez firmę Microchip.
  7. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród oraz przepisów podatkowych.
  8. Pytania związane z konkursem prosimy kierować na adres konkursy@mikrokontroler.pl.

O autorze