Nowy wzmacniacz Analog Devices – łatwa integracja systemów komunikacji

 

Firma Analog Devices wprowadziła nowy wzmacniacz wielostopniowy średniej mocy o paśmie 24-35 GHz. Model HMC1331 zapewnia wzmocnienie 22 dB, jego wartość IP3  wynosi +35 dBm, a moc wyjściowa to +24 dBm w punkcie kompresji 1 dB. Nowy wzmacniacz pozwala ograniczyć liczbę elementów potrzebnych do uzyskania żądanej mocy wyjściowej i wzmocnienia małych sygnałów, co z kolei prowadzi do zmniejszenia kosztów i skrócenia czasu projektowania. Możliwe staje się stworzenie prostszych systemów nadawczych i zwiększenia stopnia integracji. Układ jest oparty na technologii pHEMT (pseudomorphic high—electron mobility transistor) i wykonany z arsenku galu. Dzięki temu model HMC1131 nadaje się doskonale do cywilnych i wojskowych systemów komunikacji, w  tym łączy radiowych punkt-punkt i multipoint oraz systemów VSAT i SATCOM.

Wzmacniacz HMC1131 może zapewnić moc wyjściową do +25 dBm (z nasyceniem) ze współczynnikiem PAE równym 16%. Układ mieści się kompaktowej, ceramicznej obudowie bez wyprowadzeń, o wymiarach 4×4 mm, montowanej powierzchniowo.

Na stronie produktu http://www.analog.com/HMC1131 znajduje się karta katalogowa. Można tam również zamówić układy próbne oraz płytki testowe.

Inżynierowie i eksperci ADI odpowiedzialni za produkt są dostępni w ramach EngineerZone, internetowej społeczności pomocy technicznej: https://ez.analog.com/community/rf

Najważniejsze cechy wielostopniowego wzmacniacza HMC1131:

  • Wysoka wartość IP3 na wyjściu: 35 dBm
  • Wysokie wzmocnienie: 22 dB
  • Wysoka moc wyjściowa w punkcie kompresji 1 dB: 24 dBm
  • Zasilanie DC: +5V, 225 mA
  • Kompaktowa, ceramiczna obudowa SMT o powierzchni 16 mm? z 24. wyprowadzeniami

Układ HMC1131 jest już dostępny jako próbki oraz w ilościach hurtowych. Cena wynosi 34,15 USD za sztukę przy zamówieniach 1000 sztuk.

O autorze