[PRODUKCJA PCB] NCAB Group zatwierdzona do ISO 26000

ISO 26000 jest nowym międzynarodowym standardem i certyfikaty jeszcze nie są udzielane. Firmy mogą teraz wydać własną deklarację dotyczącą dostosowania się do wymagań ISO 26000. Wiarygodność deklaracji NCAB i jej zgodność z rzeczywistymi warunkami zostały zweryfikowane przez Instytut Badań Technicznych SP Szwecji. Deklaracja składa się z oświadczenia kierownictwa i odpowiedzi na 80 pytań dotyczących SIS SP 2: 2013, który opiera się na SS-ISO 26000: 2010.

Link do dokumentu weryfikacyjnego: http://www.ncabgroup.com/wp-content/uploads/2015/08/Statement-NCAB-Group-Sweden-AB.pdf

Obszary objęte standardem to: ład organizacyjny, respektowanie praw człowieka, praktyki zawodowe, poszanowanie środowiska naturalnego, uczciwe praktyki operacyjne, problemy konsumentów / klientów, a także zaangażowanie społeczne i rozwój.

„Dzięki wdrożeniu ISO 26000, możemy zapewnić, że kwestie te stają się naturalną częścią naszej codziennej pracy i są implementowane do naszego systemu zarządzania” – mówi Anna Lothsson, Strategic Purchasing Manager, NCAB Group.

„W obecnych czasach ISO 26000 pomoże nam w odpowiedni sposób prowadzić biznes z partnerami w Azji i zapewnić spełnienie coraz wyższych wymagań klientów wg zrównoważonego modelu współpracy” – stwierdza Michał Kopcewicz, Managing Director NCAB Group Polska.

NCAB Group została założona w 1993 roku w Szwecji i jest obecnie jednym z wiodących dostawców PCB na świecie. Lokalne biura NCAB Group znajdują się w następujących krajach: Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Rosja, Niemcy, Polska, Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Macedonia, Chiny i USA.

Więcej informacji na temat NCAB Group na www.ncabgroup.com.

 

O autorze