[REJESTRACJE ZAKOŃCZONE] Bezpłatne warsztaty FPGA – układy firmy Xilinx w praktyce
Dystrybutor zestawów z FPGA firmy Xilinx, produkowanych przez firmę Digilent Inc. – KAMAMI.pl – zaprasza wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi układami FPGA na 1-dniowe warsztaty, które odbędą się:
- w Warszawie w dniu 17.11.2015 oraz
- w Krakowie w dniu 18.11.2015 roku.
Rejestracje na obydwa wydarzenia są już zakończone!
Warsztaty będą miały charakter bardzo praktyczny, będą prowadzone na zestawach Digilent Basys 3, a prezentowane projekty będą implementowane w języwku VHDL w środowisku Vivado WebPack 2014.4, które jest dostępne bezpłatnie. Podczas warsztatów na praltycznych przykładach prezentowane będą sposoby korzystania z rdzeni IP i debugowanie projektów, zostanie przedstawiona ściezka przygotowywania symulacji funkcjonalnych, a także przebieg implementacji projektów w FPGA.
Platforma sprzętowa, na której będą prowadzone warsztaty – zestaw Basys 3 – jest wyposażony w układ FPGA najnowszej generacji z rodziny Xilinx Artix 7 o dużych zasobach logicznych, w skład których wchodzą m.in.: 33280 konfigurowalnych komórek logicznych, 1800 kb szybkiej, konfigurowalnej pamięci RAM, 90 bloków DSP, pięć programowalnych generatorów sygnałów zegarowych z PLL i wewnętrzny przetwornik ADC.
Wyposażenie „pokładowe” zestawu Basys 3 także jest kompletne i umożliwia wykonanie wielu ćwiczeń bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń peryferyjnych. W skład wyposażenia płytki Basys 3 wchodzą m.in.: 16 przełączników, 16 LED, 5 przycisków chwilowych, 4-cyfrowy wyświetlacz LED 7-segmentowy, złącza dla modułów Pmod, złącze VGA, programator JTAG itp. Prezentację wyposażenia i możliwości zestawu Basys 3 przedstawiamy na filmie poniżej.
Każdy uczestnik warsztatów będzie pracował na zestawie Basys 3 udostępnionym przez organizatorów, analiza sygnałów i pomiary podczas warsztatów będa realizowane za pomocą przyrządów Analog Discovery, także udostępnionych przez organizatorów.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma bezpłatnie pakiet książek wprowadzających do świata PLD – Układy FPGA w przykładach oraz Układy programowalne dla początkujących, które ukazały się nakładem Wydawnictwa BTC.
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Uczestnicy są proszeni o przybycie z własnymi komputerami z zainstalowanym oprogramowaniem Vivado Webpack 2014.4 oraz programem WaveForms obsługującym przyrząd Analog Discovery.
Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o szybkie decyzje i rejestracje.
Rejestracja zakończona!
Agenda
8:30 – rejestracja uczestników
9:00 – rozpoczęcie warsztatów (KAMAMI.pl)
9:15 – prezentacja firmy Digilent
9:30 – rozpoczęcie warsztatów (zestaw sprzętowy: Basys 3 + Analog Discovery)
11:30 – przerwa kawowa
11:45 – ciąg dalszy warsztatów
13:00 – lunch
13:30 – ciąg dalszy warsztatów
15:00 – przerwa kawowa
16:30 – zakończenie warsztatów