Digilent Design Contest – 12. edycja konkursu dla projektantów FPGA

Producent zestawów startowych i edukacyjnych z FPGA – firma Digilent – po raz 12 ogłosiła ogólnoeuropejski konkurs Digilent Design Contest edycja 2016, który jest przeznaczony dla studentów i amatorów zajmujących się projektowaniem w FPGA. Zgłoszenia udziału w konkursie są przyjmowane do 31.12.2015, kompletny harmonogram konkursu jest dostępny na stronie Digilent Design Contest.
Organizatorzy udostępnią osobom/zespołom zakwalifikowanym do udziału w konkursie niezbędny sprzęt (zestawy: Basys 3, Nexsy 4 DDR lub ZYBO oraz ekspandery funkcjonalne z serii Pmod), który pozostanie ich własnością po zakończeniu konkursu. Planowane są nagrody pieniężne oraz specjalne premie dla najmłodszych uczestników konkursu – studentów 1 lub 2 roku.



Instytut Łukasiewicz – PIMOT otworzył Centrum Elektromobilności i Automatyzacji Transportu
Microamp pozyskał 6,5 mln EUR i wsparcie w ramach programu EIC Accelerator UE na rozwój platformy bezprzewodowej Any-G mmWave AI-RAN
Imec osiąga czterokrotne zwiększenie zasięgu UWB dzięki wąskopasmowemu układowi odbiorczemu zgodnemu ze standardem IEEE 802.15.4ab 


![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)

