Oscyloskopy R&S w zastosowaniu do interfejsów MIPI D-PHY

 

Nowe rozszerzenie Rohde & Schwarz umożliwia oscyloskopom R&S RTO wyzwalanie sygnałami protokołów DSI oraz CSI-2 dla wyświetlaczy i kamer. Uzyskiwane przebiegi są dekodowane i przedstawiane w czytelnej postaci.

Firma Rohde & Schwarz rozszerzyła swą ofertę rozwiązań dla oscyloskopów R&S RTO o nowe rozszerzenie, pozwalające na dekodowanie i wyzwalanie sygnałami interfejsu MIPI D-PHY, które zapewniają wysoką szybkość i niskie zużycie mocy. Rozszerzenie o nazwie R&S RTO-K42 będzie pomocne projektantom podczas opracowania, weryfikacji i testów modułów opartych na interfejsie MIPI D-PHY. Interfejsy tego typu są wykorzystywane głównie w kamerach oraz wyświetlaczach takich urządzeń, jak smartfony i tablety, a także w innych urządzeniach elektronicznych.

R&S RTO-K42 pozwala projektantom interfejsów MIPI DSI oraz MIPI CSI-2 wyzwalać pomiary zawartością pakietów. Szczególnym wyzwaniem dla projektantów systemów MIPI D-PHY jest podział danych na 4 różne kanały (linie) na czas transmisji, a następnie połączenie ich z powrotem. Rozszerzenie R&S RTO-K42 rozwiązuje ten problem, pozwalając projektantom wybrać poziom szczegółowości dekodowania protokołu podczas analizy. Poziom może zmieniać się od pojedynczych bitów do całych linii oraz kompletnego sygnału wyjściowego uzyskanego z połączenia kilku linii. Niezależnie od wyboru dokonanego przez użytkownika, dane są prezentowane  w czytelnej formie tabeli lub kolorowego diagramu „plastra miodu”. Obsługiwane są szybkości transmisji do 2,5 Gbit/s.

Korelacja czasowa z sygnałami analogowymi pozwala łatwiej zidentyfikować błędy spowodowane słabą integralnością sygnałów. Treść protokołów jest widoczna w formie tabeli wyposażonej w zaawansowane funkcje przeszukiwania i nawigacji. Pozwala to zidentyfikować wydarzenia i przeprowadzić analizę poszczególnych pikseli podczas testów.

Rozszerzenie R&S RTO-K42 pozwalające na dekodowanie i wyzwalanie MIPI D-PHY jest już dostępne w ofercie Rohde & Schwarz.

Dodatkowo oferta wzbogaciła się jednocześnie o opcję R&S RTO-K26. Pod podanym rozszerzeniem kryją się testy Compliance dla interfejsów standardu MIPI D-PHY  oraz UNH-IOL. Oprogramowanie R&S ScopeSuite w opcji R&S RTO-K26 to kompletny Wizard który przeprowadzi użytkownika w celu kompleksowego wykonania testów kompatybilności MIPI D-PHY.

Więcej szczegółów na stronie producenta:

R&S®RTO-K42 MIPI D-PHY Triggering and Decoding

R&S®RTO-K26 MIPI D-PHY Compliance Test

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.

O autorze