LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
IoT

Nowy mikrokontroler Kinetis cienki jak źdźbło trawy

Firma Freescale Semiconductor (obecnie, po fuzji, NXP Semiconductors) wprowadziła niezwykle płaskie wersje mikrokontrolerów Kinetis K22. Pracują one z zegarem 120 MHz i udostępniają bogaty zestaw pamięci oraz interfejsów – jednocześnie ich wysokość nie przekracza 0,34 mm. Układy te doskonale nadają się do takich zastosowań, jak karty czipowe / płatnicze, urządzenia ubieralne i elektronika użytkowa, gdzie najważniejsze są małe rozmiary i zachowanie bezpieczeństwa.

Bezpieczne punkty sprzedaży, urządzenia Internetu Przedmiotów i rynek produktów użytkowych narzuca coraz ostrzejsze wymagania co do rozmiaru, wydajności, bezpieczeństwa i czasu pracy na baterii.  Minimalizacja wysokości mikrokontrolera jest jednym z najtrudniejszych wyzwań przemysłu. Dzięki znacznemu obniżeniu profilu układy możliwe jest stworzenie mniejszych urządzeń i innowacyjnych rozwiązań projektowych, a także wyższy stopień integracji.

Zmniejszanie wymiarów mikrokontrolerów – również w pionie – daje projektantom systemów nowe możliwości tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Przykładowo, nowe mikrokontrolery mogą posłużyć do stworzenia mierników glukozy w postaci rozciągliwego elektronicznego plastra, czy nawet umieszczanych pod skórą w postaci implantu.

NXP ma bogatą ofertę dla Internetu Przedmiotów i inteligentnych urządzeń także poza najnowszymi płaskimi mikrokontrolerami Kinetis, umożliwiającymi tworzenie mniejszych i bardziej zaawansowanych systemów. Wcześniej w tym roku Freescale wprowadził na rynek najmniejszy jednoukładowy moduł (SCM) dla Internetu Przedmiotów, który zastąpił sześciocalową płytkę układem wielkości monety zawierającym ponad sto komponentów. Innym ważnym modelem był mikrokontroler Kinetis KL03 – najmniejszy i najbardziej energooszczędny 32-bitowy układ oparty na rdzeniu ARM, mieszczący się bez problemu we wgłębieniu piłki golfowej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie produktu.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!