Nowe oscyloskopy sygnałów mieszanych R&S HMO1202 – wysokie parametry w atrakcyjnej cenie

Firma Rohde & Schwarz wprowadziła nowe oscyloskopy sygnałów mieszanych R&S HMO1202. Jest to nowa rodzina przyrządów dla początkujących, które oferują wysokie parametry. Pasmo do 300 MHz, wyczerpujący zestaw funkcji matematycznych oraz FFT zapewniają rozwiązanie odpowiednie do profesjonalnej analizy sygnałów cyfrowych. Dwa kanały analogowe i 8 cyfrowych, częstotliwość próbkowania do 2 GS/s, całkowity rozmiar pamięci do 2 milionów punktów  i rozdzielczość pozioma 1 mV/div są wyjątkowymi cechami dla przyrządów w cenie poniżej 2000 euro.

Nowe oscyloskopy R&S HMO1202 stanowią rozszerzenie rodziny R&S HMO 1002 wprowadzonej w ubiegłym roku. Przyrządy są przystosowane do projektowania systemów wbudowanych  i przeznaczone dla użytkowników z sektora badawczego, edukacji i serwisu. Oscyloskopy sygnałów mieszanych mogą analizować dane na magistrali szeregowej SPI w kanałach cyfrowych i jednocześnie monitorować dwa sygnały analogowe związane z transmitowanymi danymi SPI. W tym celu potrzebna jest jedynie oddzielna sonda logiczna R&S HO3508, która jest kompatybilna ze wszystkimi oscyloskopami R&S HMO.

 

Bogata paleta wbudowanych funkcji analizy

Firma Rohde & Schwarz umieściła w oscyloskopach R&S HMO 1202 wiele funkcji matematycznych, od standardowych operacji arytmetycznych (dodawanie, odejmowanie, dzielenie), przez logarytmowanie do różniczkowania i całkowania przebiegów. Dostępny jest również edytor formuł, który pozwala na wprowadzenie różnych funkcji – na przykład całkowanie przebiegu w celu obliczenia ładunku kondensatora.

Wbudowane funkcje oparte na FFT o rozmiarze 128 tysięcy punktów są typowo spotykane w droższych oscyloskopach. W jednym oknie jest wyświetlany sygnał w domenie czasu, okno pomiarowe, zakres i wyniki analizy – znacznie upraszcza to pomiary widma. Analizę FFT można też przeprowadzić na zarejestrowanych sygnałach, analizując poszczególne segmenty oknami o różnych rozmiarach.

 

Generator sekwencji dla projektantów systemów wbudowanych

Zintegrowany generator sekwencji potrafi tworzyć pakiety protokołów z szybkością do 50 Mbit/s. Projektanci mogą wykorzystać predefiniowane wiadomości lub zaprogramować własne sekwencje o długości do 2 kbit. Pozwala to na emulację elementów systemu, które nie są w danej chwili dostępne, na przykład czujników. Inne funkcje, jak testowanie z maską oraz szybkość przetwarzania do 10.000 przebiegów na sekundę sprawiają, że oscyloskopy R&S HMO1202 skutecznie wspomagają projektowanie obwodów elektronicznych.

 

Łatwa komunikacja z komputerem PC

Obsługiwany protokół transmisyjny pozwala na łatwą wymianę danych testowych i zrzutów ekranu między przyrządem a komputerem PC. Licencje oraz aktualizacje oprogramowania można instalować poprzez proste przeciągnięcie danych z PC do systemu plikówi R&S HMO1202. Aktualizacja następuje po ponownym uruchomieniu przyrządu. Alternatywną metodą jest zintegrowany serwer sieciowy, który pozwala zapisywać i wczytywać ustawienia przyrządu i systemu wyzwalania, a także zapisywać i przesyłać zrzuty ekranu.

 

Dodatkowe aktualizacje dzięki kuponom

Przyrząd jest dostępny w trzech różnych wersjach. Model R&S HMO1212 ma pasmo 100 MHz, HMO1222 – 200 MHz, a model HMO1232 – 300 MHz. Rohde & Schwarz oferuje wygodne kupony rozszerzeń, które pozwalają na ulepszenie przyrządów nawet długi czas po zakupie. Kupon pozwala uzyskać klucz licencji na rozszerzenie pasma R&S HMO1202 ze 100 MHz do 200 lub 300 MHz. Dostępne są również kupony dla sprzętowych metod wyzwalania i dekodowania, jak również aktywacji obsługi różnych protokołów przez port USB – takich jak I2C, SPI, UART, CAN lub LIN.

Oscyloskopy R&S HMO1202 rozszerzają ofertę Value Instruments o przyrząd pomiarowo-testowy wysokiej jakości w przystępnej cenie. Jest on już dostępny w zamówieniach u Rohde & Schwarz. Strona produktu to https://www.rohde-schwarz.com/ad/press/hmo1202.

 

O autorze