LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

NUCLEO-F746ZG nowy, tani zestaw z STM32 [Cortex-M7]

Oferta popularnych zestawów z mikrokontrolerami STM32 poszerza się: na rynku pojawiły się pierwsze zestawy z serii NUCLEO-144 (NUCLEO-F746ZG), wyposażone w mikrokontroler z rdzeniem Cortex-M7!
Jest to pierwszy zestaw z nowej podrodziny NUCLEO-144, wyposażonej w mikrokontrolery w obudowach LQFP-144, która uzupełnia dotychczas produkowane zestawy z podrodzin NUCLEO-32 i NUCLEO-64.
Zestawy z serii NUCLEO-144 są wyposażone w złącza zgodne z systemem Arduino Uno Rev. 3, poszerzone o dodatkowe linie A6…A8 i D16…D72, nowy system stykowy o nazwie ST Zio oraz znany z wcześniejszych modeli ST Morpho, które umożliwiają wygodne wykorzystanie linii GPIO dostępnych w mikrokontrolerach.

Wyposażenie zestawu NUCLEO-F746ZG nie odbiega od znanego ze starszych wersji NUCLEO, użytkownik ma do dyspozycji: dwa przyciski (w tym RESET), trzy LED, programator-debugger SWD o nazwie ST-Link/V2-1 (od drugiego kwartału 2016 ma on współpracować ze środowiskiem mbed.org), a także elastyczny system zasilania z możliwością użycia zewnętrznego źródła o napięciu wyjściowym 7-12 VDC.
Zestaw NUCLEO-F746ZG jest ponadto wyposażony w pokładowy interfejs Ethernet IEEE-802.3-2002 ze złączem RJ45 i interfejs USB-OTG FS ze złączem MicroAB.

Użytkownicy zestawów NUCLEO mogą używać wielu dostępnych bezpłatnie narzędzi programistycznych, spośród których producent rekomenduje – poza sieciowym mbed.org i środowiskami budowanymi na bazie kompilatora GCC i Eclipse (jak AC6 czy TrueSTUDIO Lite) – także wersje będące pochodnymi środowisk komercyjnych, jak na przykład ARM-MDK (z IDE μVision).

Zestawienie dostępnych wersji zestawów NUCLEO z STM32 przedstawiono na rysunku powyżej. Pokazane wersje NUCLEO-144 będą dostępne w najbliższych tygodniach, o czym poinformujemy.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!