R&S TS7124 – ekranowany pojemnik do śródprodukcyjnych testów interfejsów urządzeń bezprzewodowych

 

Nowy ekranowany pojemnik R&S TS7124 firmy Rohde & Schwarz dysponuje największą skutecznością ekranowania, największymi wymiarami wewnętrznymi oraz najbardziej elastycznymi konfiguracjami anten w swojej klasie. Zapewnia on wiarygodne, powtarzalne wyniki pomiarów w ekranowanym środowisku, szczególnie podczas produkcji urządzeń bezprzewodowych.

Ekranowane radiowe urządzenia testowe są niezbędne do badania interfejsów radiowych urządzeń bezprzewodowych, ponieważ zapewniają środowisko testowe wolne od interferencji i niepożądanej emisji. Ekranowany pojemnik R&S TS7124 jest najnowszym produktem z rodziny R&S TS712x firmy Rohde & Schwarz. Model R&S TS7124 oferuje tłumienie 80 dB na częstotliwości 6 GHz, bardzo wysokiej w tej klasie wyrobów. Zakres obsługiwanych częstotliwości od 300 MHz do 6 GHz sprawia, że R&S TS7124 nadaje się do wielu różnych zastosowań obejmujących komunikację bezprzewodową, takich jak wykrywanie wad na etapie produkcji urządzeń przenośnych lub anten. Możliwe jest testowanie połączeń między dwoma urządzeniami (end-to-end) takimi, jak routery WLAN czy czujniki radarowe w pojazdach.

Urządzenie R&S TS7124 mieści się w szafie montażowej o rozmiarze 19 cali. Wymiary wewnętrzne to 300 x 334 x 480 mm (szerokość x wysokość x głębokość). Pozwala to pomieścić i zbadać także większe urządzenia. Pojemnik można również wyposażyć w pierścień pozwalający na montaż wielu anten. Użytkownicy mogą swobodnie tworzyć własne struktury nadawcze i mierzyć nadawaną moc dla wybranej orientacji. Nowe, opcjonalne anteny Vivaldi zapewniają wiarygodne i powtarzalne pomiary.

Urządzenie R&S TS7124 można wykorzystać w laboratorium projektowym. Jest on jednak przystosowany specjalnie do pracy na linii produkcyjnej dzięki pokrywie zamykanej i otwieranej ręcznie lub automatycznie. Wytrzymała budowa wytrzymuje ponad milion cykli otwierania i zamykania bez wpływu na skuteczność ekranowania. Funkcja „delikatnego zamknięcia” sprawia, że nie jest potrzebna dodatkowa ochrona podczas automatycznej pracy.

Ekranowany pojemnik R&S TS7124 jest dostępny w ofercie Rohde & Schwarz od grudnia 2015 roku.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.

O autorze