[REJESTRACJE ZGŁOSZEŃ ZAKOŃCZONE] Warsztaty “Discover Analog World” – Gdańsk, Warszawa, Gliwice

discover-analog-world-650px

KAMAMI.pl wspólnie z firmami Digilent i STMicroelectronics organizuje bezpłatne warsztaty „Discover Analog World”, podczas których uczestnicy zapoznają się w praktyce z teoretycznymi i praktycznymi podstawami konstruowania elementów torów analogowych potrzebnych i często stosowanych w systemach cyfrowych (mikrokontrolerowych, mikroprocesorowych i FPGA). Warsztaty są kierowane do studentów, wykładowców i konstruktorów, będą zorientowane na realizację ćwiczeń (plan obejmuje 10 zagadnień) i rozwiązywanie praktycznych problemów, na jakie można napotkać w realnych aplikacjach, m.in. projektowanie i analiza filtrów dolnoprzepustowych w torach ADC, budowa i zastosowanie wzmacniacza pomiarowego, pomiary za pomocą mostka Wheatstone’a, konwersja sygnału PWM na sygnały analogowe (DAC), praktyczne zagadnienia związane z dopasowaniem mocy w torach analogowych, badanie charakterystyk komparatorów analogowych i budowa optoelektronicznego toru transmisyjnego.
Agenda warsztatów zostanie rozesłana wraz potwierdzeniami uczestnictwa.

Wszyscy uczestnicy warsztatów będą korzystali z przyrządu Analog Discovery 2 (Digilent), który zostanie udostępniony na czas trwania warsztatów przez organizatorów

analog-discovery2-kamami

Warsztaty odbędą się w trzech miastach:

  • 11.05.2016 w Gdańsku
  • 19.05.2016 w Warszawie
  • 10.06.2016 w Gliwicach

Warsztaty rozpoczynamy w podanych dniach o godzinie 9:00 będą trwały do 16:00. W trakcie warsztatów odbędzie się przerwa kawowa, organizatorzy zapewniają także lunch.

Przykładowe projekty będą realizowane i analizowane na zestawie sprzętowym składającym się z płytek:

  • NUCLEO-F411RE (z mikrokontrolerem STM32F411RE),
  • X-NUCLEO-IKA01A1 (ekspander analogowy do zestawu NUCLEO-F411RE i Arduino),
  • zestaw elementów pasywnych + breadboard.

Generacja, rejestracja i analiza wszystkich sygnałów testowych (analogowych i cyfrowych) używanych podczas warsztatów będzie się odbywać za pomocą przyrządu Analog Discovery 2 firmy Digilent, które wszyscy zakwalifikowani uczestnicy warsztatów otrzymają na czas ich trwania od organizatorów.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma bezpłatnie na własność zestaw sprzętowy, w skład którego wchodzą płytki testowe (NUCLEO-F411RE oraz X-NUCLEO-IKA01A1), breadboard, elementy pasywne oraz zestaw przewodów połączeniowych.

Ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych przyrządów pomiarowych, liczba miejsc w każdej lokalizacji jest ograniczona do 19 osób.

Decyduje kolejność zgłoszeń, o przyjęciu zgłoszenia będziemy informować nie później niż 2 dni robocze od chwili rejestracji.

Uczestników warsztatów zapraszamy do przybycia na nie z własnymi komputerami, wraz z potwierdzeniami rejestracji będziemy rozsyłać informacje o oprogramowaniu, jakie należy zainstalować na komputerach.

Rejestracje zakończone.

O autorze