LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

FTDI wprowadza konwertery protokołu Hi-Speed USB

ft232h-4232h-press-image

Układy FT2232H i FT4232H pozwalają na wykorzystanie złącza USB do emulacji wielu znanych protokołów. Teraz jest to możliwe nawet z szybkością 480 Mbit/s a układy dostępne są w kompaktowych 56-pinowych obudowach VQFN.

Nowe obudowy pozwolą na zaoszczędzenie miejsca na płytkach drukowanych. To bardzo istotne, gdyż układy FTX232H najczęściej będą dodatkiem zapewniającym projektowi zdolność do komunikacji po magistrali USB. Mogą więc zostać wykorzystane we wszelkiego rodzaju czytnikach kart lub kodów, które użytkownicy chcieliby podłączyć do komputera przez złącze USB. Tego typu układu znajdują też zastosowanie jako interfejs kart pamięci Flash stosowanych w przenośnych urządzeniach elektronicznych. Co bardzo istotne, układy FTDI są rozpoznawane przez większość popularnych systemów operacyjnych i nie trzeba dla nich pisać dedykowanych sterowników.

Inżynierowie FTDI zaoszczędzili także czas projektantów elektroniki poprzez zintegrowanie w układach FT2232H i FT4232H regulatora napięcia oraz pętli PLL pozwalającej na powielenie częstotliwości 12 MHz aż do docelowych 480 MHz. Możliwa jest obsługa szeregu popularnych protokołów standardowych: JTAG, SPI, I2C lub UART bądź buforowanie danych w kolejce FIFO a także obsługa niestandardowych częstotliwości lub protokołów.

Czym różnią się między sobą te dwa układy? W przypadku układu FT2232H mamy do czynienia z dwoma niezależnymi kanałami a w przypadku FT4232H aż z czterema i do dyspozycji jest wiele kombinacji interfejsów na różnych kanałach.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.