Tania ATmega8 z Chin: podróbka czy okazja?
Wgranie kodu zakończyło się sukcesem. Układ natychmiast zaczął migać z częstotliwością 1 Hz, zgodnie z zamierzeniem.
Mikrokontroler działa prawidłowo!
Ta prosta demonstracja pokazuje, że wewnętrzny oscylator, interfejs zewnętrznego rezonatpora kwarcowego, port GPIO D, pamięci wewnętrzne oraz układ peryferyjny Timer0 działają tak, jak powinny.
Wygląda na to, że działa
Nie napotkałem żadnych problemów z mikrokontrolerem kupionym w Chinach. Dlaczego jest tak tani? Nie wiem. Być może zostały na składzie z powodu zbyt dużego zamówienia. Być może część została odrzucona podczas kontroli jakości z nieznanego powodu – który nigdy nie objawi się w normalnej pracy w temperaturze pokojowej. Do moich potrzeb układy są zupełnie dobre i jednocześnie niezwykle tanie.
Na moim blogu lub forum można zostawić komentarz na temat doświadczeń z tanimi układami z Chin.
Andy Brown
Andy’s Workshop


Grzegorz Kamiński: Dlaczego powstały tranzystory FinFET i GAAFET?
Google stawia na fuzję jądrową. AI potrzebuje coraz więcej energii
Fotowoltaika perowskitowa: od wydajności laboratoryjnej do masowej komercjalizacji 

![https://www.youtube.com/watch?v=XkeyLmtLfxo O konkursie organizowanym przez firmę TRUMPF Huettinger i polskie uczelnie techniczne opowiada Alicja Peresada i prof. Jacek Rąbkowski oraz kilkoro nagrodzonych dyplomantów: mgr inż. Jakub Dobosz, inż. Maja Zielińska, dr inż. Jakub Kołodziej, dr inż Weronika Hryniewska-Guzik i dr inż. Grzegorz Bartyzel. Zapraszamy do obejrzenia filmu! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/07/TRUMPF-czolowka.png)



