LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Microchip zapowiada graficzny edytor interfejsu dla środowiska MPLAB Harmony

27017695400_777b006231_b

Firma Microchip Technology zapowiedziała nowy, praktyczny edytor graficznego interfejsu użytkownika (GUI) o nazwie MPLAB Harmony Graphics Composer (MHGC). Jest to darmowe narzędzie projektowe przeznaczone do tworzenia graficznych interfejsów dla wszystkich mikrokontrolerów PIC32. Współpracuje ono z wtyczką Harmony Configurator firmy Microchip i zintegrowanym środowiskiem programistycznym (IDE) MPLAB X. Program pozwala na uzyskanie wysokiej jakości interfejsu z użyciem biblioteki graficznej Harmony oraz własnych obiektów użytkownika. Można tworzyć interfejsy GUI metodą WYSIWYG bez złożonego i trudnego programowania.

Program MPLAB Harmony Graphics Composer obsługuje całą konfigurację i generuje pełny kod źródłowy potrzebny do stworzenia GUI o profesjonalnym wyglądzie. Użytkownicy mogą w łatwy sposób importować obrazy i czcionki, aby dodać je do projektu dzięki intuicyjnemu i przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi MHGC. Aplikacja pozwala dodawać, usuwać, przenosić, skalować i konfigurować obiekty. Interaktywne obiekty, takie jak suwaki, mierniki i przyciski, można tworzyć  bez wnikania w kod odpowiedzialny za obsługę grafiki.

Program MPLAB Harmony Graphics Composer jest zintegrowany ze środowiskiem Microchip MPLAB X i wykorzystuje jego biblioteki graficzne. Program jest dostępny do pobrania tu.