LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Multimetr termiczny Fluke oraz oscyloskopy ScopeMeter w ofercie RS Components

oba

RS Components dodał nowy multimetr termiczny oraz serię oscyloskopów przemysłowych ScopeMeter do obszernej oferty urządzeń testowych i pomiarowych oraz kamer termowizyjnych firmy Fluke w swoim asortymencie.

Fluke 279FC łączy w sobie funkcje multimetru cyfrowego oraz kamery termowizyjnej. Urządzenie to zostało zaprojektowane jako podstawowe narzędzie diagnostyczne umożliwiające technikom wyszukiwanie, naprawę, kontrolę oraz raportowanie problemów związanych z instalacją elektryczną w sposób szybszy niż przy użyciu jakiegokolwiek multimetru cyfrowego lub szczękowego dostępnego obecnie na rynku. Przed rozpoczęciem konserwacji można użyć urządzenia w bezpiecznej odległości od miejsca pracy w celu sprawdzenia, czy w instalacji występują gorące punkty. Urządzenie może być używane do obrazowania termicznego urządzeń wysokiego napięcia i transformatorów, a także wykrywania przegrzewających się bezpieczników, przewodów, izolatorów, złączy, połączeń i przełączników. Oprócz tego konstrukcja typu „dwa w jednym” zwiększa wydajność pracy, ograniczając liczbę narzędzi, które musi nosić ze sobą technik oraz eliminując konieczność powrotu do biura lub samochodu w celu udostępnienia lub pobrania zarejestrowanego obrazu z kamery.

Bezprzewodowe urządzenie 279FC należy do serii produktów Fluke Connect® — systemu bezprzewodowych przyrządów testowych umożliwiających komunikację przy użyciu aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, rozwiązania opartego na chmurze, które umożliwia gromadzenie pomiarów w celu kompleksowej kontroli stanu urządzeń. Umożliwia to technikom rejestrowanie i udostępnianie w czasie rzeczywistym obrazów z kamery termicznej oraz pomiarów elektrycznych przy użyciu smartfonów i tabletów oraz ich automatyczne przesyłanie do chmury. Raporty można tworzyć i udostępniać przy użyciu poczty elektronicznej bezpośrednio z miejsca pracy, a technicy mogą współpracować ze sobą w czasie rzeczywistym dzięki połączeniom wideo ShareLive™, co znacznie zwiększa wydajność pracy.*

Multimetr termiczny klasy CAT III 1000 V, CAT IV 600 V jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy umożliwiający w normalnych warunkach pracę przez całą zmianę (ponad 10 godzin).

Przemysłowe oscyloskopy ręczne ScopeMeter z serii Fluke 120B to przystępne i łatwe w użyciu narzędzia testowe oferujące funkcje oscyloskopu, multimetru oraz rejestratora, dzięki czemu doskonale nadają się rozwiązywania problemów oraz konserwacji urządzeń i instalacji elektrycznych oraz elektromechanicznych. Seria oscyloskopów jest wyposażona w nowe funkcje rozszerzające zakres możliwości tradycyjnych urządzeń ręcznych, co jest niezwykle przydatne dla elektryków. Pojedynczy, ekranowany przewód pomiarowy umożliwia pomiar wielu parametrów, takich jak przebiegi falowe o wysokiej częstotliwości, pojemność i rezystancja czy kontrola ciągłości obwodów. Do serii urządzeń należą dwuwejściowe cyfrowe oscyloskopy i multimetry, oscyloskopy o paśmie 20 lub 40 MHz, oraz dwa multimetry cyfrowe true-RMS umożliwiające pomiar do 5000 wskazań.

Unikalna funkcja automatycznego wyzwalania Connect-and-View w urządzeniach z tej serii pozwala inżynierom oszczędzić czas potrzebny na skonfigurowanie wyzwalania w trudnych warunkach. Aplikacja Fluke Connect dla smartfonów umożliwia gromadzenie, wyświetlanie i zapisywanie danych w czasie rzeczywistym na smartfonie lub tablecie, a oprogramowanie FlukeView umożliwia użytkownikom dokumentowanie i analizowanie wyników.

Urządzenia z serii Fluke 120 umożliwiają również wykonywanie pomiarów referencyjnych, co pozwala uniknąć przypadkowego zwarcia doziemnego, w odróżnieniu od standardowych oscyloskopów umożliwiających jedynie wykonywanie pomiarów względem masy zasilania. Tryb rejestratora TrendPlot umożliwia szybkie wykrywanie chwilowych usterek spowodowanych przez nieprawidłowe połączenia, pył, zabrudzenia, korozję lub uszkodzone przewody albo złącza.

Multimetr termiczny Fluke 279FC oraz oscyloskopy ręczne ScopeMeter z serii Fluke 120B są oferowane przez RS w regionach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Azji i Pacyfiku.

* Zależy od zakresu usług świadczonych przez dostawcę usług bezprzewodowych, planu taryfowego i innych warunków. Aplikacja Fluke Connect nie jest dostępna we wszystkich krajach. Niektóre funkcje aplikacji Fluke Connect wymagają płatnej subskrypcji i mogą być niedostępne w niektórych krajach.

Autor: RS Components