LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Narzędzie komunikacyjne HART – Fluke 154

FLUKE 154 HART 13

Fluke 154 HART jest to samodzielne narzędzie komunikacyjne oparte na tablecie. Tablet z zainstalowaną aplikacją „FlukeHART” wykorzystuje modem bezprzewodowy HART, który nawiązuje z kolei bezpośrednie połączenie z testowanym lub konfigurowanym nadajnikiem HART. Po połączeniu asystenta kalibracji Fluke 154 HART z dokumentującym kalibratorem procesów Fluke 754 lub wielofunkcyjnym kalibratorem procesów Fluke 725, użytkownik otrzymuje kompletne rozwiązanie HART służące do kalibracji i konfiguracji.

Protokół HART (ang. Highway Addressable Remote Transducer) to istniejący od 1986 r. protokół komunikacyjny sieci przemysłowych, umożliwiający m.in. zmianę zakresu i diagnostykę urządzeń. Działa w oparciu o standard Bell 202. Przetworniki tego typu mogą pracować w trybie analogowym i cyfrowym, jednak w przypadku komunikacji cyfrowej czasy odpowiedzi są bardzo wolne, dlatego komunikacja ta służy głównie do zmiany nastaw i diagnostyki. HART jest dziś standardem komunikacji urządzeń pomiarowych w przemyśle.

Sercem narzędzia Fluke 154 HART jest tablet z systemem operacyjnym Android 5.0 lub nowszym, wyposażony w procesor ARM lub Atom; pamięć RAM 1 GB; pamięć ROM 2 GB; wyświetlacz 960 x 540 qHD oraz port komunikacyjny Bluetooth.

Współpracuje z nim modem bezprzewodowy HART w wytrzymałej obudowie z ABS o wymiarach 10,16 x 2,5 x 6,9 cm. Modem wyposażony jest w konfigurowalne przewody łączące, służące do połączenia zarówno za pomocą haczyków zaciskowych, jak i wydłużonych zacisków krokodylkowych, przeznaczonych do połączenia z główkami śrub łączących nadajnika. Akumulator litowo-jonowy umożliwia konfigurowanie i testowanie urządzenia HART nawet przez kilka dni. Wytrzymała obudowa i zestaw przewodów testowych przeznaczone są do pracy w środowiskach produkcyjnych.

Tablet, modem, przewody pomiarowe oraz przewody łączące przechowuje się w wytrzymałym, lekkim i łatwym do przenoszenia futerale.

Konfiguracja urządzenia HART przy pomocy Fluke 154 jest bardzo łatwa dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownika tabletu opartemu na systemie Android. Zewnętrzny modem bezprzewodowy umożliwia zdalną komunikację z urządzeniem, co jest istotne w przypadku nadajników, do których dostęp jest utrudniony lub są one poza zasięgiem.

Narzędzie Fluke 154 oferuje:

  • pełen opis urządzenia (DD) HART dla wszystkich urządzeń HART,
  • konfigurowanie urządzeń HART,
  • dostosowywanie urządzeń HART podczas użytkowania wraz z kalibratorami Fluke z serii 750 lub 720,
  • monitorowanie urządzeń PV, SV, TV, QV oraz innych zmiennych pomiarowych HART,
  • darmowe kwartalne aktualizacje opisów urządzenia HART,
  • wygodne bezprzewodowe połączenie z modemem HART,
  • proste w obsłudze, szybkie połączenie i przeglądanie danych HART,
  • przechowywanie ustawień konfiguracyjnych urządzeń HART,
  • komunikację bezprzewodową o zasięgu do 75 m.
  • Darmowe aktualizacje opisów funkcji urządzeń można pobierać przez 3 lata ze strony Fluke.com. Aktualizacje są dostępne średnio cztery razy w roku.

Więcej informacji na www.fluke.pl