Nowy wielokanałowy wektorowy analizator obwodów R&S o paśmie do 20 GHz

48253_04a

Nowy analizator obwodów R&S ZNBT20 firmy Rohde & Schwarz jest pierwszym wielowejściowym wektorowym analizatorem obwodów, który może obsługiwać do 16 zintegrowanych portów w zakresie częstotliwości mikrofalowych. Unikalna architektura przyrządu R&S ZNBT8 została udoskonalona, aby pracować w paśmie do 20 GHz. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikom na charakteryzację wielu urządzeń testowanych równolegle, a tym samym zwiększenie wydajności linii produkcyjnej. Analizator R&S ZNBT zapewnia we wszystkich dostępnych portach wysoką jakość pomiaru typową dla dwuportowego analizatora.

Firma Rohde & Schwarz rozszerzyła do 20 GHz pasmo swojego wielowejściowego wektorowego analizatora obwodów R&S ZNBT. Model R&S ZNBT20 pracuje od częstotliwości 100 kHz i ma do 16 zintegrowanych portów. Zapewnia krótki czas przemiatania i wysokie parametry na częstotliwościach radiowych. Jest to prawdziwy wieloportowy wektorowy analizator obwodów – potrafi wysterować wszystkie porty równocześnie bez potrzeby stosowania macierzy przełączającej. Równoczesne pomiary znacząco zwiększają wydajność systemu, co jest szczególnie istotne w przypadku linii produkcyjnych.

Duża liczba portów jest istotna podczas produkcji zarówno aktywnych, jak i pasywnych wielowrotników. Należą do nich wielopasmowe układy wejściowe dla telefonów komórkowych i kable do transmisji danych z dużą szybkością. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania testów integralności transmisji dla standardów wysokiej szybkości.

Dostępne jest również rozszerzenie R&S ZNBT-K20 umożliwiające dokonanie analizy w dłuższym odcinku czasu. Pozwala to na tworzenie wykresów oczkowych, a także wyświetlenie czasów narastania i wahań zegara za pomocą R&S ZNBT.

Nowy wielowejściowy wektorowy analizator obwodów R&S ZNBT20 jest już dostępny w ofercie Rohde & Schwarz. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie produktu http://www.rohde-schwarz.com/ad/press/znbt.

O autorze