Już się zbliża! Siódma edycja Festiwalu Robotyki Robocomp 22 października

1

Koło Naukowe Integra działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką robotyki do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – zawodników, do zaprezentowania swoich nowatorskich konstrukcji oraz widzów, którzy zawsze gorąco wspierają swoich faworytów i są nieodzownym elementem każdej edycji.

Festiwal Robotyki Robocomp 2016 jest już 7. edycją zawodów organizowaną przez koło naukowe Integra przy AGH. Głównym elementem festiwalu są międzynarodowe zawody robotów cieszące się bardzo dużą popularnością. W poprzednich edycjach w rozgrywkach wzięło udział ponad 100 robotów, a festiwal przyciągnął zawodników z Polski, Litwy, Łotwy i Słowacji. W tym roku zawody zostaną przeprowadzone m.in. w takich konkurencjach jak Sumo, Micromouse, Freestyle czy Linefollower.

2

Organizatorzy nie zapomną również o najmłodszych, dla których, przewidziane jest wiele gier i zabaw. Podczas festiwalu odbędą się warsztaty dla dzieci, loteria, w której główną nagrodą będzie tablet oraz wiele innych, ciekawych atrakcji, których nie można przegapić.

robocomp2015-015

Poza elementem współzawodnictwa równie istotny jest charakter edukacyjny wydarzenia. Co roku na festiwalu obecne są stoiska, prezentacje i wystawy związane z tematyką robotyki, automatyki, elektroniki czy informatyki. Podczas wydarzenia firmy będące oficjalnymi sponsorami będą miały okazję zaprezentować swoją działalność . Wesprą one także najbardziej utalentowanych uczestników, gdyż nagrodami w konkurencjach są często (oprócz książek czy elektroniki) liczne kursy, staże czy szkolenia. Od lat na festiwalu pojawiają się znane na całym świecie marki. W tym roku będą to między innymi Nokia, Motorola Solutions czy AKE Robotics.

Więcej informacji na temat poprzednich edycji, oraz zdjęcia z ubiegłych lat, można znaleźć na stronie internetowej: www.robocomp.info

Integra przypomina więc – 22 października, Akademia Górniczo – Hutnicza, budynek A0 – i do zobaczenia!

O autorze