Fairchild wprowadza rodzinę tranzystorów MOSFET SuperFET III

600_20160920-superfet3-01-mid-res

Firma Fairchild Semiconductor, teraz należąca o ON Semiconductor, wprowadziła rodzinę n-kanałowych tranzystorów MOSFET o nazwie SuperFET III. Jest to nowa generacja tranzystorów MOSFET o napięciu znamionowym 650 V, która pozwala uzyskać wyższą gęstość mocy i sprawność energetyczną systemu. Wyjątków wytrzymałość odpowiada na potrzeby najnowszych systemów telekomunikacyjnych, serwerów, stacji ładowania pojazdów elektrycznych i baterii słonecznych.

Rodzina tranzystorów MOSFET SuperFET III łączy najwyższą w tej klasie niezawodność, niski poziom interferencji elektromagnetycznych, wysoką sprawność i korzystne parametry temperaturowe. Te cechy pozwalają na realizację urządzeń o wysokiej wydajności. Układy są dostępne w wielu różnych obudowach, co daje projektantom swobodę wyboru, zwłaszcza w przypadku projektów o ograniczonych rozmiarach.

Technologia SuperFET III zapewnia najmniejszą rezystancję przewodzenia spośród rozwiązań tego typu z serii Super Junction MOSFET. Oznacza to najwyższą sprawność w tek klasie układów. Osiągnięcie tego wyniku było możliwe dzięki zaawansowanej technice regulacji ładunku, co pozwoliło obniżyć rezystancję przewodzenia o 44% w stosunku do poprzedniej wersji SuperFET II, zachowując ten sam rozmiar obudowy.

Najważniejszą cechą rodziny SuperFET III, która zapewnia wyjątkowa trwałość i niezawodność, jest najlepsza jakość diody wewnętrznej w tej klasie i trzykrotnie lepsza energia odpowiedzi lawinowej na impuls (Eas) w porównaniu do najbliższego konkurenta.

Niższy poziom maksymalnego napięcia dren-źródło w stanie wyłączenia tranzystorów SuperFET III o napięciu znamionowym 650 V zwiększa niezawodność systemu podczas pracy w niskiej temperaturze, ponieważ napięcie znamionowe w naturalny sposób spada o 5% w temperaturze złącz o 25°C niższej, niż temperatura pokojowa. Natomiast maksymalne napięcie dren-źródło w niskiej temperaturze wzrasta. Zwiększona niezawodność jest istotna szczególnie w przypadku zastosowań przemysłowych, takich jak inwertery słoneczne, zasilacze awaryjne (UPS) i stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Muszą one być w stanie wytrzymać pracę zarówno w niskiej, jak i wysokiej temperaturze otoczenia.

Układy MOSFET z rodziny SuperFET III są już dostępne w wielu wersjach i modelach obudów. Więcej informacji o nowej rodzinie Fairchild SuperFET III jest dostępnych tu.

O autorze