[WARSZAWA] Targi Automaticon 2017

1835566859

Targi AUTOMATICON 2017 – największe, organizowane od 23 lat w Polsce, profesjonalne forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej – odbędą się w tym roku w dniach 14-17 marca.

Począwszy od roku 2003 AUTOMATICON ma miejsce w warszawskim centrum wystawienniczym EXPO XXI – największym warszawskim obiekcie targowym usytuowanym przy ul. Prądzyńskiego 12/14 – i tak też będzie w tym roku. EXPO XXI Warszawa to nowoczesny obiekt zapewniający największą, profesjonalną powierzchnię wystawienniczą w samym centrum stolicy.
Targi dają Wystawcom możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w dziedzinie automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki. Jest także okazja do wymiany doświadczeń podczas imprez towarzyszących wystawie: seminariów, wykładów i prezentacji firm. Corocznie AUTOMATICON jest licznie odwiedzany przez specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych i korzystających z okazji, aby zobaczyć znane im z doniesień medialnych nowe urządzenia, prezentowane przez wystawców. Tym samym Targi stanowią również bogate źródło informacji dla projektantów oraz integratorów systemów.

Organizatorzy podają, że na przestrzeni ostatnich czterech lat AUTOMATICON gromadził co roku średnio ponad 300 wystawców, około 720 firm reprezentowanych i gościł ok. 12 000 zwiedzających.

Najważniejsze bloki tematyczne imprezy to:

  • Aparatura kontrolno-pomiarowa i elementy automatyki
  • Automatyzacja – analogowe i cyfrowe systemy
  • Robotyzacja – oprogramowanie, urządzenia, komponenty
  • Napędy: elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne
  • Pompy dla przemysłu, energetyki, kopalnictwa
  • Zawory odcinające, bezpieczeństwa, regulatory
  • Armatura pomocnicza
  • Elektronika przemysłowa

Co roku na targach pojawia się sporo nowości. W zeszłym roku były to między innymi nowe rozwiązania w zakresie przetworników, urządzeń pomiarowych, układów transmisji danych i elementów wykonawczych. Pojawiło się sporo nowych regulatorów i sterowników. Prezentowano nowe systemy HMI do zastosowań w różnorodnych aplikacjach, układy zapewnienia bezpieczeństwa i elementy synoptyczne oraz nowe konstrukcje robotów przemysłowych.

Co nowego zaprezentują wystawcy w tym roku? Na pewno warto odwiedzić Targi AUTOMATICON 2017.

O autorze