Druga edycja Mistrzostw w lutowaniu już wkrótce

Podczas tegorocznych, XXIII Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon odbędzie się druga edycja „Mistrzostw w Lutowaniu”, organizowanych przez firmę Renex. Sukces ubiegłorocznej edycji i duże zainteresowanie są silnym magnesem także tym razem, gdyż zainteresowanych zmaganiami jest jeszcze więcej. Czy finaliści pierwszej edycji obronią swoje zwycięskie tytuły?

Impreza odbędzie się w pomieszczeniach znajdujących się na I piętrze hali głównej (nad głównym wejściem do Expo XXI). W holu zlokalizowane będzie forum, w którym będą prowadzone rozmowy z uczestnikami oraz prowadzone będą dyskusje i wywiady branżowe. Jest to też miejsce z którego będzie można obserwować przebieg Mistrzostw i zmagania uczestników. Część konkursowa będzie odbywać się w sali C-1, na specjalnie do tego celu przygotowanych stanowiskach roboczych, które przyjmą w sumie 150 uczestników. W tym roku rejestracja została otwarta dużo wcześniej, bowiem 1,5 miesiąca przed imprezą, co świadczy o tym, że Mistrzostwa cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczestników. Rosnące zainteresowanie dotyczy też sponsorów i patronujących imprezie mediów. Tegoroczną edycję sponsorują m.in. firmy takie jak: Yamaha, PACE, Piergiacomi, Forbo, Panasonic, Reeco, Tagarno, MicroCare i niemiecki Kester.

Pierwszy dzień Mistrzostw przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów ze szkół technicznych oraz studentów. To grupa, która na imprezie będzie miała możliwość poznania najnowocześniejszych technologii montażu komponentów oraz standardów obowiązujących przy produkcji elektroniki. Drugi i trzeci dzień przeznaczony jest dla pracowników firm produkcyjnych i serwisowych. Konkurs będzie tutaj jednocześnie pokazem umiejętności ich personelu i z pewnością zapewni odpowiednią dawkę emocji, podgrzewając dodatkowo atmosferę samych targów.

O tym, jakie emocje towarzyszyły uczestnikom pierwszej edycji, można przekonać się oglądając film:

Ogromny rozmach drugiej edycji Mistrzostw w Lutowaniu z pewnością przyczyni się do zwiększenia liczby zwiedzających Targi Automaticon. Impreza jest także świetną okazją do uzyskania dostępu do informacji branżowych takich jak normy i standardy związane z nowoczesną produkcją elektroniki. Dzięki temu, zarówno uczestnicy jak i właściciele firm dostrzegają potrzebę dalszego kształcenia personelu działów produkcji. Impreza ma charakter otwarty i bezpłatny.

Portal MIKROKONTROLER.PL jest patronem medialnym Mistrzostw w Lutowaniu.

O autorze