[PREZENTACJE-TARGI-WARSZTATY] Iot Fest Kraków – budzimy potencjał Internetu Rzeczy

IoT Fest jest to cykl wydarzeń, które odbywają się w wybranych miastach Europy Środkowo-Wschodniej. Organizowane są przez inicjatywę IoT creators, wspieraną przez hub:raum powered by T-Mobile. Celem IoT Fest w Krakowie jest integracja wszystkich entuzjastów Internetu Rzeczy, ekspertów, startupów, kół naukowych i firm działających w tym obszarze. Festiwal Internetu Rzeczy jest miejscem wymiany doświadczeń, wiedzy oraz wizji dotyczących rozwoju technologicznego i biznesowego Internetu Rzeczy w Polsce.

Organizatorem IoT Fest jest inicjatywa IoT creators, której celem jest dzielenie się wiedzą na temat Internetu Rzeczy oraz budowanie silnej społeczności jego pasjonatów i entuzjastów.  Inicjatywa IoT creators jest wspierana przez hub:raum powered by T-Mobile.

IoT Fest jest wydarzeniem przewidzianym dla:

  • firm lub startupów z branży IoT, które szukają nowych kontaktów biznesowych,
  • studentów technologii informatycznych
  • i osób należących do kół naukowych, które realizują projekty w zakresie Internetu Rzeczy,
  • osób interesujących się hardwarem,
  • wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat Internetu Rzeczy.

Na całość imprezy złożą się prezentacje, targi oraz warsztaty. Te trzy nurty będą prowadzone równolegle.

Prelegentami prowadzącymi prezentacje są przedstawiciele firm i startupów działających w obszarze Internetu Rzeczy. Treści prezentacji stanowią odpowiedzi na trudne pytania, które zadają sobie firmy na różnych etapach rozwoju. Ważnymi elementami tej części wydarzenia są:

  • – Prezentacje firm działających w różnych obszarach Internetu Rzeczy.
  • – Panel Dyskusyjny “Success and failure stories” startupów i firm z branży IoT.

Równolegle do prezentacji będą odbywały się targi dla startupów i firm działających w obszarze IoT oraz kół naukowych, które zajmują się tworzeniem nowoczesnych rozwiązań

Warsztaty IoT są okazją do uzyskania praktycznej wiedzy na temat budowy projektów z obszaru Internetu Rzeczy. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli szansę zbudować własny prototyp z wykorzystaniem mikrokontrolerów pod czujnym okiem specjalistów.

 

O autorze