LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Premier Farnell rozszerza serię „Essential Design Tips for Engineers” o specjalną edycję Embedded Designs

Firma Premier Farnell, dystrybutor narzędzi projektowych, dostarcza również wiedzę z zakresu tematyki technicznej i projektowej. Jest także w stanie zapewnić ciągłe i niezawodne wsparcie techniczne dla klientów o zróżnicowanych potrzebach. Premier Farnell rozumie, że każdy proces projektowy jest inny i z tego powodu zapewnia szeroką ofertę wsparcia za pośrednictwem różnych kanałów. W następstwie sukcesu, jakim cieszyła się książka „Essential Design Tips for Engineers”, Premier Farnell opracował drugą książkę poświęconą w całości projektom wbudowanym.

Premier Farnell oferuje produkty, wsparcie techniczne i współpracę przy produkcji na zasadach wyłączności. Dzięki temu jest w stanie wspomagać projektantów systemów wbudowanych. Ponieważ rynek systemów wbudowanych wciąż się rozwija, rośnie również zapotrzebowanie na zintegrowane systemy. W odpowiedzi na ten trend firmy AVID oraz Embest, członkowie grupy Premier Farnell, wykorzystują zawarte z producentami umowy na wyłączność, aby zaoferować usługi produkcji dopasowane do indywidualnych potrzeb poszczególnych projektów – zarówno tych dla przemysłu, jak i na rynek użytkowy.

Premier Farnell podjął współpracę z niemiecką firmą Hilscher Gesellschaft für Systemautomation w celu połączenia Raspberry Pi z opracowanym przez Hilscher układem sieciowym netX o odpowiednio zmodyfikowanych wymiarach. W ten sposób powstała brama Edge Gateway przystosowana do pracy w środowisku przemysłowym. Ten projekt jest przykładem sukcesu wynikłego ze współpracy z firmą zarówno na etapie projektowania, jak i produkcji. Premier Farnell zaoferował dużą swobodę podczas pracy nad tym rozwiązaniem, które dzięki temu stało się tańsze, niż proces zaprojektowania całej płytki od zera. Firma Premier Farnell ma duże doświadczenie we współpracy zarówno ze start-upami, jak i największymi producentami układów półprzewodnikowych. Dzięki temu może zaoferować pełne wsparcie projektu, zwłaszcza w przypadku potencjalnie skomplikowanych wymagań.

Najnowsza książka z cyklu dotyczącego porad projektowych stanowi pomoc napisaną z perspektywy inżyniera. Opisuje wyzwania, które są ściśle związanie z projektowaniem systemów wbudowanych. Wielu członków zespołu Premier Farnell stanowią właśnie inżynierowie, którzy dobrze rozumieją, jakich informacji i materiałów może potrzebować inny inżynier.

Premier Farnell wraz ze społecznością element14 prosi o zgłaszanie propozycji dotyczących następnej książki zawierającej porady projektowe, która tym razem będzie skierowana do konstruktorów. Każdy, kto jest zainteresowany zgłoszeniem własnych porad, może odwiedzić stronę społeczności element14.